شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 16:09 منتشر شده در مورخ: 1400/07/09 شناسه خبر: 1772794

پایان سفر رئیس دستگاه قضا به قزوین/اژه‌ای: دیدار با زندانیان در دستور کار قضات قرار بگیرد

پایان سفر رئیس دستگاه قضا به قزوین/اژه‌ای: دیدار با زندانیان در دستور کار قضات قرار بگیرد
رئیس قوه قضائیه گفت: نه تنها دادستان مرکز استان و رئیس کل دادگستری بلکه مجموعه قضات، در طول هفته و روزهای تعطیل از زندان‌ها بازدید و با تک‌تک مددجویان گفتگو کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در آخرین برنامه از سفر یک روزه خود به قزوین در جلسه شورای قضایی استان با اشاره به نیازها و مشکلات متعدد دادگستری و مراکز قضایی قزوین گفت به هر میزان که بودجه و امکانات قوه قضائیه اجازه دهد، برای رفع مشکلات استان تلاش خواهد شد.

رئیس قوه قضائیه همچنین مجدداً در جمع مقامات قضائی بر لزوم توجه جدی به مسأله زندان‌ها، پرهیز از صدور غیرضروری قرار بازداشت موقت و تعیین مجازات‌های جایگزین در راستای حبس زدایی تأکید کرد.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با بیان اینکه دیدار و گفتگو با زندانیان مفید است، عنوان کرد: نه تنها دادستان مرکز استان و رئیس کل دادگستری بلکه مجموعه قضات، در طول هفته و روزهای تعطیل از زندان‌ها بازدید و با تک‌تک مددجویان گفتگو کنند.
 
رئیس دستگاه قضا تأکید کرد: اگر کسی مستحق آزادی نیست و بیرون آمدن او برای جامعه و امنیت و آرامش مردم مضر است، در زندان بماند اما اگر تشخیص دادید می‌شود نسبت به کسی ارفاق کرد، با استفاده از امکاناتی چون پابند الکترونیک اجازه دهید به آغوش خانواده‌اش برگردد و بدانید که رضای خدا هم در همین است.
 
در این نشست صاحبکار معاون راهبردی و فروزان‌مهر معاون مالی و پشتیبانی قوه قضائیه و مسئولان مختلف قضائی استان گزارشی از وضعیت و عملکرد سازمان‌های متبوعه‌شان و نیازها و مطالبات استان ارائه کردند.
 
همچنین در این نشست، تصمیماتی به‌منظور تأمین نیازهای قضائی استان قزوین در راستای بهبود وضعیت و خدمات‌رسانی دادگستری استان و مجموعه‌های وابسته اتخاذ شد.
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1772794
ارسال نظر
نظرات