شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 12:51 منتشر شده در مورخ: 1400/07/14 شناسه خبر: 1773923
امام جمعه انار پاسخ داد؛

سیره عملی امام رضا علیه السلام چگونه بود؟

سیره عملی امام رضا علیه السلام چگونه بود؟
حسن منتظری گفت: امام هشتم علیه السلام از نظر اخلاقی بسیار عالی و ممتاز بودند و ایشان به اندازه ای خوش اخلاق و خوش برخورد بودند که آحاد مردم را به خود جذب می کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام و المسلمین حسن منتظری در گفتگو با راه آرمان؛ ضمن عرض تسلیت شهادت امام رضا علیه السلام در خصوص سیره عملی این امام همام گفت: امام هشتم علیه السلام از نظر اخلاقی بسیار عالی و ممتاز بودند و ایشان به اندازه ای خوش اخلاق و خوش برخورد بودند که آحاد مردم را به خود جذب می کردند.

امام جمعه شهرستان انار ادامه داد: یکی از بزرگان نقل می کند که امام رضا علیه السلام وقتی با کسی سخن می گفتند، تند صحبت نمی کردند و سخن دیگران را قطع نمی کردند و همواره کار دیگران را راه می انداختند و در این زمینه دریغ نمی کردند.

وی بیان کرد: امام رضا علیه السلام در نشست و برخاست احترام همنشین ها را داشتند و هرگز خنده ایشان قهقهه نبود و همواره تبسم می کردند و در روایات داریم که امام هشتم علیه السلام همیشه لباس های تمیز و پاکیزه می پوشیدند و اگر قرار بود ملاقات مردمی داشته باشند، لباس های خوبی می پوشیدند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری با تأکید بر اینکه عبادت، تواضع و فروتنی امام رضا علی ابن موسی الرضا علی السلام زبانزد خاص و عام بود، اظهار کرد: ایشان هر زمان که می خواستند دعایی را بیان کنند با ذکر صلوات شروع می کردند و این جزو سیره گفتاری امام هشتم علیه السلام بود؛ چرا که یکی از دعاهایی که قطعا مستجاب می شود صلوات بر محمد و آل محمد است.

امام جمعه شهرستان انار با اشاره به اینکه امام رضا علیه السلام بسیار اهل تلاوت قرآن بودند، تصریح کرد: روزانه ایشان چند جز قرآن با تدبر تلاوت می کردند و همچنین علی ابن موسی الرضا علیه السلام اهل سخاوت، صبر و مقاومت بودند و ایشان در طول دورانی که از مدینه به اجبار به خراسان آمدند، با وجود تمامی مشکلاتی که برای حضرت به وجود آمد اما صبر و مقاومت ایشان باعث موفقیت امام رضا علیه السلام شد.

وی ابراز کرد: امام رضا علیه السلام ارتباط ویژه ای با شیعیان داشتند؛ زمانی که ایشان از مدینه به سمت خراسان می آمدند به یکی از شهرهای مشهد رسیدند و متوجه شدند که از خانه ای صدای فریاد و گریه بلند است، پیاده می شوند و مشاهده می کنند که فردی از اهالی خانه از دنیا رفته است و ایشان دست به سر میت می گذارند و او را بشارت می کنند و برای او دعا می کنند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری ادام هداد: یکی از یاران خطاب به امام رضا علیه السلام گفت که شما او را نمی شناسید؛ ایشان فرمودند تمامی اعمال شیعیان هر صبح و شام به ما عرضه می شود و ما شیعیان خود را می شناسیم.

امام جمعه شهرستان انار خاطر نشان کرد: امام زمان(عج) نیز ما را می شناسد و ما اگر اهل طاعت و وظیفه باشیم قلب امام زمان (عج) شاد می شود و برخی از اشتباهاتی که انجام می دهیم موجب رنجش ایشان می شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1773923
ارسال نظر
نظرات