شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 14:19 منتشر شده در مورخ: 1400/07/19 شناسه خبر: 1775162
کارشناس پول و بانک:

تولید ملی نیازمند مشوق‌های اقتصادی است

تولید ملی نیازمند مشوق‌های اقتصادی است
مهدی اشعری گفت: برای رونق اقتصادی باید یک سری مشوق‌هایی در نظر گرفته شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهدی اشعری در گفت‌وگو با شبکه خبری تهران نیوز درباره تأثیرگذاری کارت‌‎های اعتباری بر تحرک‌بخشی به تولید داخلی اظهار داشت: برای رونق اقتصادی باید یک سری مشوق‌هایی در نظر گرفته شود تا هم تولیدکننده تشویق به تولید کالا و هم مصرف‌کننده ترغیب به خرید کالای تولید داخلی شود.

 
وی گفت: به نظر من در شرایط کنونی باید تسهیلاتی را با کارمزد کم در اختیار تولیدکنندگان و خریداران قرار داد زنجیره تولید و زنجیره مصرف به خود رونق بگیرد. وام‌های ارزان‌قیمت و کارت‌های اعتباری خرید می‌توانند به این چرخه کمک کنند.
 
کارشناس پول و بانک خاطرنشان کرد: کارت‌های اعتباری یکی از ابزارهای مناسب برای تقویت قدرت خرید مردم محسوب می‌شوند، اما به شرط اینکه نرخ سود و بهره این کارت‌ها مناسب باشد و خریدار تمایل به دریافت این کارت‌ها داشته باشد. اگر قرار است نرخ سود کارت‌های اعتباری با وام‌های عادی یکسان باشد، خب چه تفاوتی میان وام بانکی با کارت اعتباری است.
 
اشعری معتقد است: اگر نرخ سود تسهیلات کارت‌های اعتباری متعارف و اندک باشد مردم ترجیح می‌دهند به جای اینکه وام بانکی با سود ۱۸ درصد دریافت کنند، این نوع کارت‌ها را دریافت و مبلغ آن را برای خرید تولیدات داخل هزینه می‌کنند، ولی اگر چنین اتفاقی نیفتد ترجیح مردم این است که وام‌های عادی را دریافت تا حداقل آن را در جای دیگری هزینه کنند که در این میان فقط تولید داخل متضرر می‌شود.
 
وی با بیان این‌که تمام هم و غم بانک‌ها و دولت باید کمک به تولید ملی و به گردش درآوردن اقتصادی مقاومتی باشد، تصریح کرد: تولید داخلی زمانی می‌تواند با تولیدات خارجی حمایت کند که در کنار رقابتی بودن بازار، از حمایت‌های بانکی هم برخوردارباشد و مطمئناً کارت‌های اعتباری می‌توانند ابزار مناسبی برای تأمین مواد اولیه تولیدکننده و توسعه زیرساختی کارگاه‌های تولیدی به حساب آید و هم ابزار مفیدی برای افزایش قدرت خرید مردم.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1775162
ارسال نظر
نظرات