شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 11:25 منتشر شده در مورخ: 1400/07/20 شناسه خبر: 1775500
با رشد ۴۰ سنتی؛

قیمت نفت از ۸۴ دلار گذشت

قیمت نفت از ۸۴ دلار گذشت
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۴۰ سنت معادل ۰.۴۸ درصد افزایش به ۸۴ دلار و ۵ سنت رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از رویترز، در حالی که ترمیم تقاضای جهانی سبب کمبود انرژی در اقتصادهای بزرگ جهان شده است قیمت نفت روز سه شنبه برای چهارمین جلسه متوالی شاهد افزایش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۴۰ سنت معادل ۰.۴۸ درصد افزایش به ۸۴ دلار و ۵ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز برای تحویل در ماه نوامبر امروز با ۳۳ سنت معادل ۰.۴۱ درصد افزایش به ۸۰ دلار و ۸۵ سنت رسید.

گریگ ارلام تحلیلگر ارشد بازارهای انرژی در موسسه اوآندا گفت: «همچنان روند افزایش قیمت نفت ادامه دارد و عوامل بنیادین حاکم بر بازار به نفع قیمت انرژی است.» وی افزود: «آیا سه رقمی شدن قیمت نفت در اواخر امسال مایه تعجب خواهد بود؟ احتمالا نه.»

کمبود عرضه انرژی در آسیا، اروپا و آمریکا سبب شده تا قیمت برق در هفته های اخیر به رقم های بی سابقه ای برسد. افزایش قیمت گاز طبیعی نیز نیروگاه های تولید برق را ترغیب کرده تا بدون توجه به ملاحظات زیست محیطی به مصرف نفت روی بیاورند.

در چین که اکثر مناطق با کمبود برق مواجه اند، قیمت زغال سنگ شاهد رشد بیش از ۱۰ درصدی بوده است.

قیمت های بالای انرژی همچنین سبب افزایش فشارهای تورمی بر اقتصادهای در حال ترمیم از بحران کرونا شده است. تورم عمده فروشی ژاپن در ماه سپتامبر به بالاترین رقم ۱۳ سال گذشته رسید.

قطر، بزرگترین تولید کننده ال ان جی جهان روز دوشنبه به مشتریانش اعلام کرد که قادر به کنترل رشد قیمت گاز و عرضه سوخت بیشتر به بازار نیست.
 
سعد الکعبی وزیر انرژی قطر گفت: «ما با حداکثر توان در حال تولید هستیم و تمام سفارشات مشتریان را تحویل داده ایم.»
 
انتهای پیام
https://www.dana.ir/1775500
ارسال نظر
نظرات