شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 14:10 منتشر شده در مورخ: 1400/07/20 شناسه خبر: 1775595
پایان درخشان وزنه برداران ایران با 4 مدال

وزنه برداری نوجوانان قهرمانی جهان| تاریخ سازی دختران وزنه برداری در جده/ ایران سوم جهان شد

وزنه برداری نوجوانان قهرمانی جهان| تاریخ سازی دختران وزنه برداری در جده/ ایران سوم جهان شد
دختران نوجوان تیم ملی وزنه برداری کشورمان در اولین تجربه حضور در رقابتهای جهانی با حضور در رتبه سوم به کار خود پایان دادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رقابتهای وزنه برداری نوجوانان قهرمانی جهان در بخش دختران در جده امروز به پایان رسید و با تیم وزنه برداری نوجوانان دختر ایران کسب 2 مدال برنز، 2 نقره و مجموع 405 امتیاز، مقام سوم در رده بندی تیمی جهان را به دست آوردند.
در رده بندی نهایی بهترین تیم های بانوان در این دوره از رقابتها، آمریکا با کسب 655 امتیاز اول شد و روسیه با 507 امتیاز در مکان دوم قرار گرفت.

در این دوره که از 12 تا 20 مهرماه در شهر جده عربستان برگزار شد، تیم وزنه برداری نوجوانان دختر ایران اولین حضور بین المللی خود را تجربه کرد که با کسب اولین مدال های تاریخی بانوان همراه شد.

غزاله حسینی وزنه برداری بود که با کسب مدال برنز در حرکت دو ضرب دسته 59 کیلوگرم، نخستین مدال را برای کاروان بانوان ایران کسب کرد. در واقع، این ملی پوش کشورمان چراغ افتخارآفرینی را برای کشورمان روشن کرد.

روز دوشنبه 19 مهرماه نیز یکتا جمالی به سه مدال دست یافت. وی در بهترین حرکت یک ضرب خود با مهار وزنه 90 کیلوگرم به مدال برنز دست یافت. جمالی مدال نقره خود را با مهار وزنه 115 کیلوگرم مسجل کرد و با مجموع 205 کیلوگرم، روی سکوی دومی جهان ایستاد و مدال نقره را برگردن آویخت.

با توجه به نتایج ملی پوشان اعزامی کشورمان به جده، تیم ملی ایران روی سکوی سوم بانوان جهان ایستاد. آمریکا و روسیه هم اول و دوم شدند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1775595
ارسال نظر
نظرات