شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 15:19 منتشر شده در مورخ: 1400/07/20 شناسه خبر: 1775607
افشاگری مدیر خبرگزاری توران؛

ایران عامل پیشروی ارتش جمهوری آذربایجان در جنوب قره‌باغ + فیلم

ایران عامل پیشروی ارتش جمهوری آذربایجان در جنوب قره‌باغ + فیلم
«میهمان علی‌اف» فاش کرد: ایران نیروهای ارمنی را از حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ کیلومترمربع از اراضی اطراف سد خداآفرین دور کرده بود و این کار، پیشروی نیروهای جمهوری آذربایجان در این اراضی را خیلی تسریع کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، «میهمان علی‌اف» رئیس خبرگزاری توران جمهوری آذربایجان در گفتگو با بی‌بی‌سی آذری گفت: «همکاری ایران و جمهوری آذربایجان در زمینه ساخت سد خداآفرین، فایده خیلی زیادی برای جمهوری آذربایجان داشت. زیرا، نیروهای اشغالگر ارمنی در آن منطقه حضور نداشتند و ایران در آن زمان آن‌ها را از آنجا دور کرد. این نیز شرطی بود که حیدر علی‌اف گذاشته بود. به همین علت، در آنجا دستکم ۲۵۰ تا ۳۰۰ کیلومترمربع اراضی خالی از نیروهای ارمنی بود. ایران آن‌ها را از آنجا دور کرده بود. به همین علت، نیروهای جمهوری آذربایجان خیلی راحت‌تر توانستند از آنجا عبور کنند. زیرا، در آن اراضی میادین مین‌گذاری شده نیز نبود. این نیز در نتیجه همکاری با ایران حاصل شده بود. این طرح هنوز تمام نشده است و ادامه دارد. در سال ۲۰۱۶ مجدداً توافق‌نامه برای آن امضاء شده است و کارها ادامه خواهد یافت و در منطقه مرزی با ایران، کارها انجام خواهد شد.»

میهمان علی‌اف پیش‌بینی کرد: «برای مشارکت شرکت‌های ایرانی در بازسازی قره‌باغ نیز شرایط فراهم خواهد شد و در منطقه اقتصادی ارس که دایر شده است، ایران در آن منطقه مشارکت خواهد داشت و فعال خواهد بود.»

مدیر خبرگزاری توران تصریح کرد: «این وضعیتی که امروز در مناسبات دو کشور ایجاد شده است، ابدی نیست. این یک مسئله کوتاه‌مدت مرتبط با مسائل ژئوپلیتیک است و جمهوری آذربایجان در آنجا تعیین‌کننده نیست.»

 

انتهای پیام/

 

زز
https://www.dana.ir/1775607
ارسال نظر
نظرات