شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان فارس
ساعت: 10:07 منتشر شده در مورخ: 1400/07/21 شناسه خبر: 1775655
فرماندار کازرون:

حریق ارتفاعات کازرون مهار شد/ وقوع حادثه برای نیروهای امدادی در اثر انحراف خودرو

حریق ارتفاعات کازرون مهار شد/ وقوع حادثه برای نیروهای امدادی در اثر انحراف خودرو
علی مظفری گفت: مساحت حدودی 200 هکتار از محدوده ارتفاعات تنگ شاه مرادی و تنگ ترکان در این حادثه دچار آتش سوزی شده و متاسفانه پوشش های گیاهی این محدوده شامل بلوط، بنه، کلخونگ، گون و بادام کوهی این منطقه نیز از بین رفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی مظفری فرماندار شهرستان کازرون در گفتگو با خبرنگار شیرازه از وسعت حریق ارتفاعات کمارج و میزان خسارات وارد شده خبر داد و گفت: این آتش سوزی در ساعت ۱۳ روز یکشنبه ۱۸ مهرماه اتفاق افتاد و تا پیش از ظهر امروز نیز ادامه داشته است.

وی در اشاره به برآورد میزان خسارات احتمالی عنوان کرد: در حال حاضر این آتش سوزی به همت نیرو های امدادی و مردمی به صورت کامل مهار شده و میزان خسارات ناشی از این حریق در حال پایش می‌باشد.

فرماندار شهرستان کازرون در خصوص وسعت این حریق مطرح کرد: مساحت حدودی 200 هکتار از محدوده ارتفاعات تنگ شاه مرادی و تنگ ترکان در این حادثه دچار آتش سوزی شده و متاسفانه پوشش های گیاهی این محدوده شامل بلوط، بنه، کلخونگ، گون و بادام کوهی این منطقه نیز از بین رفته است.

مظفری از وقوع حادثه برای نیروهای امدادی نیز سخن گفت و اضافه کرد: ساعت 1 بامداد امروز در اثر انحراف یکی از ماشین های عبوری از جاده اصلی به سمت پارکینگ استقرار خودرو های امدادی و نیروها، نیرو های امدادی و مسئولین معاون برنامه ریزی فرمانداری و یکی از دهیاران که نیروهای مردمی را همراهی می‌کردند دچار سانحه شدند و اکنون در بیمارستان تحت مداوا و بستری هستند.

وی با بیان اینکه این حریق با تلاش نیروهای امدادی و مردمی مهار شد افزود: در این حادثه تعداد 150 نفر متشکل از نیروهای بسیج مردمی، فعالین محیط زیست، نیروهای پادگان صفر هفت ارتش، هلال احمر و منابع طبیعی در جهت مهار این آتش سوزی بی وقفه در تلاش بودند.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1775655
ارسال نظر
نظرات