شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 10:12 منتشر شده در مورخ: 1400/07/21 شناسه خبر: 1775747
با محوریت مدافعان حرم؛

بازی موبایلی "سرافرازان" رونمایی شد

بازی موبایلی "سرافرازان" رونمایی شد
بازی موبایلی "سرافرازان" که با محوریت مدافعان حرم توسط جوانان قزوینی تولید شده است، در استان قزوین رونمایی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین؛ مراسم رونمایی بازی موبایلی سرافرازان با محوریت مدافعان حرم که توسط جوانان استان قزوین و با حمایت سازمان سراج طراحی و پیاده سازی شده، امروز در حوزه هنری قزوین با حضور امام جمعه قزوین و جمعی از مسئولین کشور سراج و فعالان حوزه فضای مجازی و رسانه‌ها برگزار شد.

 
حامد کبودوند، مسئول سازمان فضای مجازی سراج در قزوین در این مراسم با بیان اینکه تمام بسترها در استان قزوین برای خلق یک فرصت جدید آماده است، اظهار کرد: تاکید مقام معظم رهبری بر استفاده از ظرفیت جوانان و استفاده از هنر و تعالی که در هنر وجود دارد و در کنار آن سرگرمی که یکی از دغدغه‌های جدی نسل امروز است موجب ورود برای تولید چنین برنامه‌هایی است.
 
وی افزود: سازمان سراج یک مجموعه مردم نهاد است که ماموریت آن حمایت و سازماندهی فعالان فضای مجازی بدون هیچ نگاه قشری و جریانی در استان است و فقط به دنبال این است که فعالان فضای مجازی که دلشان برای انقلاب می‌تپد نیز منشأ اثر شوند.

بازی سرافرازان مورد استقبال مردم سوریه قرار گرفت
 
مسئول سازمان سراج در قزوین ادامه داد: یک زمانی فضای مجازی سراسر تهدید بود که خوشبختانه اکنون با همت جوانان تبدیل به یک فرصت برای توسعه آرمان‌ها و دیدگاه‌های جمهوری اسلامی شده است.
 
کبودوند بیان کرد: ماموریت سازمان سراج در پنج حوزه سواد رسانه، فضای مجازی، بازی و پایگاه های خبری و اپلیکیشن است؛ ما هم توانستیم بستر مناسبی را برای فعالیت جوانان فراهم کنیم.
 
وی تصریح کرد: قطعا اگر دستگاه‌ها از فضای استعدادهای جوانان و‌ نوجوانان استان استفاده کنند و در تسهیل‌گری و خدمات ورود داشته باشند ما شاهد تولید محصولات از این دست بیشتر خواهیم بود.
 
این مقام مسئول اذعان کرد: متاسفانه در استان قزوین یک سایت مجهز که جوانان بتوانند محصولات خود را تولید کنند، نداریم در حالی که در استان جوانان با ظرفیت‌هایی در سطح کشوری داریم که آماده آماده هستند تجربیات خود را به نسل جدید منتقل کنند اما متاسفانه چنین بستری وجود ندارد.
 
مسئول سازمان سراج در قزوین عنوان کرد: باید یک فضای مطالبه‌گری از دستگاه‌های متولی در استان صورت گیرد چون اکنون متاسفانه تعداد صادرات نیروهای متخصص ما بیشتر از تولیدات است که باید در سطح استان برای تربیت افراد مستعد تلاش شود.
 
کبودوند تاکید کرد: استان قزوین در حوزه دیجیتال حرف برای گفتن دارد؛ بازی سرافرازان در جشنواره دیجیتال از بین ۱۲ اثر انتخاب شد که جای تامل و سرمایه‌گذاری دارد.
 
وی یادآور شد: این بازی در بین جوانان سوریه مورد استقبال قرار گرفت و برای آنها جذابیت دارد و ارتباط خوبی با آن برقرار کردنذ؛ اگر حمایت‌های لازم صورت گیرد قطعا شاهد تولیدات بیشتری خواهیم بود.
 
مسئول سازمان سراج در قزوین گفت: جوانان ما توانستند با کار جهادی و ایجاد کارآفرینی به مدت یک سال و با مبلغ بسیار کمتری چنین اثر فاخری را تولید کنند.


 
جوانان با ابزار تکنولوژی در مسیر تحقق امنیت قیام کرده‌اند
آیت الله عبدالکریم عابدینی، امام جمعه قزوین در این مراسم اظهار کرد: در زمانی که بازار بیان کساد است، نوجوانان و جوانان ما در عرصه هنر و تکنولوژی سرعت گرفته‌اند و کاری کرده‌اند تا ما بتوانیم بدون ترجمه خواسته‌ها، آرمان‌ها و چشم‌انداز خود را برای مردم بیان کنیم.
 
آیت‌الله عابدینی با اشاره به این‌که حاج قاسم سلیمانی نیز توانست بدون ترجمه پیام خود را برساند عنوان کرد: هنر ارزشمند و فاخر این جوانان توانست تا با استفاده از تکنولوژی مظلومیت مردم، اسلام و جهان را به دنیا نشان دهد و بدون استفاده از ابزارهای مذهبی مردم را به یاری مظلومان دعوت کند چراکه قرآن کریم از ما در خصوص مظلومان و مستضعفین مطالبه می‌کند.
 
امام جمعه قزوین تصریح کرد: این جوانان در جبهه هنر و با استفاده از امکاناتی که  در اختیار دنیا قرار دارد قیام کرده‌اند و به پا خواسته‌اند.
 
وی گفت: زمانی که در این بازی با خرابه ها مواجه می‌شویم در دل می‌خواهیم تا امنیت در منطقه برقرار شود و این مسئله همان مصادق بارزی است که حضرت ابراهیم درحالی که خانه کعبه را می‌ساخت از خداوند خواست و خواسته‌ی ایشان درخصوص امنیت مقدم تر از خواسته‌های دیگری نظیر آب و نان بود.
 
عابدینی بیان کرد: تولید این بازی سبکی فرامنطقه‌ای داشت یعنی مختص به قشر مذهبی و استان قزوین نبود بلکه تلاش کرده بود با محصول تولیدی خدا افرادی را که از خدا دور هستند را نیز به خدا، ایمان و فرهنگ ایمانی نزدیک کند.
 
وی در پایان تصریح کرد: ساخت این بازی نشان می‌دهد برای طراحی این بازی مطالعات بسیاری در حوزه‌های مختلف انجام شده‌است تا این بازی به خوبی ارائه شود و لازم است ما در مواجه‌ با جریانات سیاسی و فتنه‌های گوناگون محکم و جدی باشیم.


مدافعان حرم کاراکترهای بازی سرافرازان هستند
 
رسول شاه‌محمدی، تهیه‌کننده و طراح بازی سرافرازان، اظهار کرد: کار طراحی و تولید بازی سرافرازان از حدود یک سال و نیم پیش با محتوایی جذاب و با محوریت مدافعان حرم آغاز شد.
 
تهیه‌کنندهٔ بازی سرافرازان عنوان کرد: در این بازی نزدیک به 70 کاراکتر از شخصیت‌ها و ملیت‌های مختلف اعم از قهرمانان جبههٔ مقاومت، تروریست‌های داعش و النصره و دیگر کاراکترهای قزوینی، ایرانی و حتی ملی طراحی شده است.
 
وی افزود: در حال حاضر سرافرازان در برخی از نرم افزارهای فروش و عرضهٔ بازی و اپ‌مارکت‌ها در دسترس عمومی قرار گرفته و البته با سپری کردن 5 به‌روزرسانی تا بهمن ماه سال جاری در 100 مرحله تکمیل خواهد شد.
 
این تهیه‌کننده عنوان کرد: تولید بازی با محوریت مقاومت و مسائل اعتقادی کار دشواری است و ما تلاش کردیم تا ضمن حفظ جذابیت و طریقهٔ انتقال پیام اجازه دهیم تا ذهن مخاطب مسائل مربوطه را تحقیق و بررسی کند.
 
وی تصریح کرد: با توجه به تجربه‌های مختلفی که در تولید بازی وجود دارد، ما موفق شدیم با استفاده از حداقل امکانات موجود و با تکیه بر تیم متخصصی که قشر نوجوان و جوان هستند این محصول با کیفیت را به سرانجام برسانیم.

شاه‌محمدی گفت: در تلاشیم تا این بازی را در سایر پلت‌فرم‌ها و سیستم‌های عامل نیز به ثبت برسانیم تا تمام مردم قابلیت استفاده از این بازی را داشته باشند.

انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1775747
ارسال نظر
نظرات