شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 14:32 منتشر شده در مورخ: 1400/07/21 شناسه خبر: 1775876
عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس:

افشای اطلاعات اموال مسئولان موضوعی امنیتی و محرمانه نیست/ شفافیت اموال مسئولان؛ تنها راه انضباط اقتصادی

افشای اطلاعات اموال مسئولان موضوعی امنیتی و محرمانه نیست/ شفافیت اموال مسئولان؛ تنها راه انضباط اقتصادی
حجت‌الاسلام احمدپور گفت: افشای اموال مسئولان برای مردم جامعه امری لازم و همسو با منابع دینی است و تنها راه انضباط اقتصادی مسئولان شفافیت در اموال آنها است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام اکبر احمدپور، نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با صبح توس، پیرامون لزوم شفافیت اموال مسئولان ضمن ابراز بی‌اطلاعی از تصویب این موضوع اظهار کرد: افشای اطلاعات اموال مسئولان موضوعی امنیتی و محرمانه نیست و امول مسئولان باید برای مردم شفاف باشد تا هر نوع سوء استفاده از این مورد صورت نگیرد و حتی پیشگیری لازم از فساد مسئولان صورت بگیرد.

وی با اشاره به اینکه افشای اموال مسئولان برای مردم امری لازم است و همسو با منابع دینی است افزود: با نگاهی به منابع دینی مشخص می‌شود که دقیق بیان شده و امیرالمؤمنین(ع) وقتی وارد کوفه شدند فرمودند اگر روزی که از شهر خارج شدم بیش از این اموال همراه داشتم بدانید خیانت کردم.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با بیان اینکه چنین الگوهای دینی نشان دهنده اهمیت شفافیت برای مسئولان است گفت: باید بررسی کرد چرا این مصوبه صورت گرفته است و دلایل نمایندگان باید بررسی شود.

وی افزود: تحقق شفافیت آرای نمایندگان در دستور کار بررسی مجلس قرار دارد و در آینده نزدیک مطرح خواهد شد و جزء موارد در نوبت طرح در صحن مجلس است.

حجت‌الاسلام احمدپور ادامه داد: یکی از موافقین شفافیت آرای نمایندگان هستم و این موضوع مقدمه ای برای شفافیت اموال مسئولان کشور است.

وی با اعلام اینکه شفافیت موضوع لغزنده ای است و باید تمام ابعاد موضوع مورد توجه قرار گیرد افزود: سؤال اینجا است که اگر وکیل دیدگاه موکل را قبول نداشته باشد آیا وکیل حتما باید همسو با نظر موکل باشد یا خیر و باید از منظر فقهی و حقوقی و ریشه ای بررسی شود.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تصریح کرد: آیا وکیل باید دیدگاه و نظرات اشتباه موکل خودش را تأیید کند یا خیر، لذا حوزه شفافیت باید تعیین شود و ابعاد حقوقی بررسی شود لذا شفافیت آرای نمایندگان باید بیشتر بررسی و روشن شود.

وی افزود: شفافیت در حوزه‌های مختلف ممکن است جلوه ای خاص داشته باشد و شاید برخی در بخش‌هایی شفافیت را قبول نداشته باشند و تقسیم بندی داشته باشند.

حجت‌الاسلام احمدپور خاطرنشان کرد: تنها راه انضباط اقتصادی مسئولان شفافیت در اموال آنها است و باید از فساد و تخلفات اقتصادی همه مسئولان در همه حوزه‌ها با این راهکار شفاف‌سازی پیشگیری شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1775876
ارسال نظر
نظرات