شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 17:36 منتشر شده در مورخ: 1400/07/21 شناسه خبر: 1775950

مشاوره کسب و کار، راه دانای بیزینس شما

مشاوره کسب و کار، راه دانای بیزینس شما
کلینیک مشاوره کسب و کار ایده، یک باشگاه پرورش بیزینس با برترین مربیان ایران و خاور میانه به شمار می روند که طراحی استراتژی و ایده پردازی مخصوص شما، کسب و کارتان و اهدافتان را وظیفه ی خود می دانند!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ تعجبی ندارد که اکثر صاحبان کسب و کار در مسیر بیزینس خود می پرسند:از ارزیابی تا تحقیق و ریسرچ کردن جایگاه فعلی گرفته تا کمک به ساخت و اجرای استراتژی هایی که با کمک هم طراحی کرده اید، یک مشاور کسب و کار می تواند از تجربیات خود برای ارزش آفرینی و رشد کسب و کار شما نهایت استفاده را ببرند.

آیا واقعا به مشاوره کسب و کار نیاز دارم؟

اگر شما هم به این سوال برخورده اید، ادامه ی مقاله را مهمان افتخاری من، دکتر بزاز زاده، مشاور ارشد کلینیک کسب و کار ایده و از جمله شناخته شده ترین مشاوران کسب و کار بیزینسی در ایران و خارج از ایران باشید تا نگاهی کلی به اینکه چرا مشاوره کسب و کار نور روشن مسیر موفقیت است بپردازیم.

 

چطور همه ی کسب و کار ها از مشاوره کسب و کار سود می برند؟

مشاوره کسب و کار مبحث گسترده ای است که برای هیچ کس تبعیضی قائل نمی شود. از جمله مهم ترین مزایای استفاده از متخصصان این رشته نیز همین است که چه یک کسب و کار کوچک باشید چه بزرگ، فروشگاه داشته باشید یا در زمینه بازرگانی بین المللی فعالیت کنید، مشاوران همیشه می توانند به پیشرفت و حرکت رو به جلوی شما کمک کنند.

بنابراین فارغ از زمینه و سابقه کاری تان از این مزایا برخوردار شوید:

  • از مهندسان بیرونی استفاده کنید

مشاوران کسب و کار حرفه ای، متخصصان زمینه کاری خود به شمار می روند. علاوه بر تخصص قابل توجه در دانش آکادمیکی و تئوری کسب و کار، آنها تجربه ی کار کردن و همکاری مستقیم با چندین و چند شرکت، سازمان و شغل های کوچک و بزرگ در زمینه های مختلف را داشته اند.

همین تجربیات کاری آنها را قادر می سازد تا دانش، مهارت و بهترین راهکار ها را برای سود رساندن به کسب و کار شما استفاده کنند.

خلاصه بگویم، بعید است با مشکلی در کسب و کار خود مواجه باشید که ما مشاوران قبلا با آن روبرو نشده باشیم و راه حل برطرف کردن آن را ندانیم.

این مشاوران با استفاده از تخصص خود قادرند یک دید انتقادی و نقادانه به وضعیت مختلف داشته باشند. درحالی که صاحبان کسب و کار و مدیران مجموعه ها پیچ و خم بازار کارشان را بلد هستند و مثل کف دستشان امور مربوط به کسب و کار خود را حفظ هستند و مدیریت می کنند، اما این افراد به همراه تیم های داخلی شان آنقدر به مشکلات نزدیک هستند که تصویر بزرگ تر را نمی بینند.

به همین شکل شما ممکن است یک راهکار پیش رویتان وجود داشته باشد که استفاده از یک جفت چشم بیرونی که خارج از سازمان شماست می تواند بسیار ارزشمند واقع شود.

این اتفاق خصوصا زمانی بیش تر دیده می شود که یک تصمیم کاری بزرگ در حالت تعلیق است. با همکاری با یک مشاور کسب و کار با کیفیت، می توانید مطمئن باشید که تصمیماتی که شما می گیرید تصمیماتی شفاف، بر اساس اطلاعات و دیتای معتبر و مورد اطمینان است.

  • پول از درخت رشد نمی کند

انگلیسی زبان ها ضرب المثلی دارند که شبیه ضرب المثل های ماست و می گوید:

پول از درخت رشد نمی کند

مشاوره کسب و کار ها در بازاریابی

افزایش کارآمد و تاثیرگذاری کسب و کار یکی از بخش های مهم مشاوران است. آنها با شما همکاری می کنند تا دریابید که کجا و چطور باید در بخش های مختلف کارتان در زمان، پول و منابع خود صرفه جویی کنید.

شاید برای شما هم پیش بیاید که کسب و کار شما در یک دوره زمانی از یک گسترش و رشد خوب نفع برده است، اما به سیستم ها و امکانات لازم برای برطرف کردن نیازتان دسترسی نداشته باشید.

استفاده از متخصصان ماهر یا یاد گرفتن مهارت های لازم برای آسان کردن روند کار به زمان و تلاش زیادی نیاز دارد، یعنی دقیقا دو چیزی که کسب و کار شما ممکن است از پس برآورده کردن آن بر نیاید.

نکته ی کار اینجاست که با همکاری با یک مربی بیزینسی متعهد شما می توانید فورا به مهارت هایی که به آنها نیاز دارید، و منابع قابل توجه یک مشاور دسترسی پیدا کنید.

نه به دوره های آموزشی نیاز دارید، نه زمان اضافه برای یادگیری و پیاده سازی هدر می رود، و تازه نیازی به همکاری های طولانی مدت با مشاوران نیست، بطوری که می توان با مشاور برتر ایران بصورت پروژه ای همکاری داشت.

  • مدیریت تغییرات بسیار مهم است

تغییر در دنیای کسب و کار احتمالا تنها چیزی است که از اول تا انتهای راه به عنوان یک همراه و هم قدم، ثابت هستند. اما اینکه شما چطور آن را مدیریت کنید ثابت نیست.

  • آیا محصول جدیدی برای عرضه در بازار دارید؟
  • کسب و کارتان وارد دوره ی تغییر و رشد شده است؟
  • از اتوماسیون استفاده می کنید؟

اینها سه مور از اصلی ترین سوالاتی هستند که در هنگام تغییر باید همیشه در ذهن داشته باشید و به آنها اهمیت بدهید. همکاری با یک مشاور کسب و کار می تواند به شما کمک کند تا به بهترین شکل دوران تغییرات خود را مدیریت کنید.

کار یک مشاور فقط بررسی و برنامه ریزی نیست. مهارت در اجرای استراتژی ها همچنین یکی از فاکتور های مهم برترین مشاور کسب و کار ایران می باشد تا بتواند کسب و کار شما را به سمت جلو حرکت دهد.

  • روی دور تند پیشرفت کنید!

امروزه تعداد بی شماری کسب و کار در همه ی زمینه ها و بازار های کاری مشغول به کار هستند.

اگر همه را کسب و کار در نظر بگیریم، موفقیت جاده ای پر پیچ و خم است که همه در آن درحال دویدن هستند، اما مشاوره کسب و کار یک خودروست که اگر سوار شوید بجای دو روز، نصف روز در راه هستید.

خیلی از استارت آپ ها و حتی برند های تاسیس شده به دنبال استفاده از سرویس های یک مشاور نیستند، خصوصا زمانی که اوضاع بر وفق مراد پیش برود. اما اگر یک متخصص بتواند خطر های احتمالی و فرصت هایی که پیش روی شما قرار دارند و آنها را نمی بینید را به شما نشان دهند چطور؟

امتحان کنید، شاید تیم مشاوره ایده بتواند به شما کمک کند تا مشتریان و مخاطبان خود را طوری بشناسید که قبلا تجربه نکرده اید!

مشاوره با یک استراتژیست، استفاده از راهکار های او و گوش کردن به پیشنهاد ها و تغییراتی که پیشنهاد می کند نیازمند این است که بدانید هدف زیر سوال بردن شما ایجاد خصومت نیست.

مشاوره یک همکاری مزیت آمیز بین شما، تیمتان و مشاور است، که در آن همه متعهد شده ایم به اهداف کاری شما دست پیدا کنیم.

مشاور با شما کار می کند تا شفاف کند کجا هستید، کجا می خواهید باشید و در نهایت شما را به آنجا ببرد و برای هر مرحله از ماجراجویی شما ارزش آفرینی کند.

مشاوره کسب و کار

هدف از شما، بقیه ش با ما

کلینیک مشاوره کسب و کار ایده، یک باشگاه  پرورش بیزینس با برترین مربیان ایران و خاور میانه به شمار می روند که طراحی استراتژی و ایده پردازی مخصوص شما، کسب و کارتان و اهدافتان را وظیفه ی خود می دانند!

اگر شما هم مایلید سفر خود به سمت موفقیت را با ما همراه شوید، همین حالا به وب سایت باشگاه پرورش کسب و کار ایده که تحت برند mrioi مشغول فعالیت است مراجعه فرمایید.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1775950
ارسال نظر
نظرات