شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 09:49 منتشر شده در مورخ: 1400/07/26 شناسه خبر: 1777003
همکاری جهادی‌ها و کمیسیون اصل نود برای حل یک معضل؛

گروه جهادی فدائیان این بار برای افراد بدون شناسنامه آستین بالا زد/ نگاه ویژه مجلس به جنوب کرمان

گروه جهادی فدائیان این بار برای افراد بدون شناسنامه آستین بالا زد/ نگاه ویژه مجلس به جنوب کرمان
محمدرضا فراهانی گفت: با حجت الاسلام شجاعی رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی مشکل افراد فاقد شناسنامه در مناطق جنوب کرمان، سیستان بلوچستان و هرمزگان را مطرح کرده ایم تا مجلس با استفاده از لوایح و قوانین بتواند این مشکل را ریشه ای حل کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام محمدرضا فراهانی در گفتگو با راه آرمان گفت: مسئله افراد فاقد شناسنامه در برخی از مناطق جنوب کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان را با حجت الاسلام شجاعی رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی مطرح کردم که هم اکنون تعدادی از افراد در مناطق یاد شده به دلایل مختلف شناسنامه ندارند.

مسئول گروه جهای فدائیان عدالت ادامه داد: حجت الاسلام شجاعی در این باره عنوان کرد که اسامی افراد به همراه جزییات را برای من ارسال کنید تا پیگیر این مسئله باشم و بر همین اساس فراخوانی را در این زمینه اعلام کردیم که افرادی که شناسنامه ندارد، اسامی خود را برای ما ارسال کنند.

وی با بیان اینکه مراحل دریافت شناسنامه بسیار طولانی است و حتی افرادی هستند که بیش از ده سال به دنبال کار شناسنامه خود هستند، ابراز کرد: ما در این زمینه به فردی قول نداده ایم که با ارسال اسامی قطع به یقین در روزهای آینده به شما شناسنامه خواهیم داد.

حجت الاسلام فراهانی تأکید کرد: هدف از انجام این کار این است که به مجلس بگوییم تعدادی از افراد شناسنامه ندارند و در این زمینه مجلس قانون و لوایحی را تدوین کند تا این مشکل از ریشه و پایه حل شود؛ چرا که سازمان ثبت و احوال می گوید که بر اساس قانون باید مراحل خاصی طی شود و طی کردن این مراحل بسیار سخت است.

مسئول گروه جهای فدائیان عدالت خاطر نشان کرد: تاکنون بیش از 150 نفر پیامک داده اند که اکثر آنها مربوط به جنوب کرمان و بعضا سیستان و بلوچستان هستند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1777003
ارسال نظر
نظرات