شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 11:43 منتشر شده در مورخ: 1400/07/26 شناسه خبر: 1777074
حضور رئیس فدراسیون کشتی در جمع آینده‌سازان آزادکار؛

سرشاخ قهرمان کشتی المپیک با نونهالان آزادکار/ دبیر: کشتی‌گیر باید با هر ۲ دست زیر بگیرد

سرشاخ قهرمان کشتی المپیک با نونهالان آزادکار/ دبیر: کشتی‌گیر باید با هر ۲ دست زیر بگیرد
رئیس فدراسیون کشتی گفت: کشتی گیر باید زیرگیر باشد و توانایی این را داشته باشد که با هر دو دست هر دوپا را بگیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، علی‌رضا دبیر، رئیس این فدراسیون صبح امروز در جمع نونهالان آزادکار و مربیان سازنده آن ها که در قالب یک اردوی یک هفته ای بسترسازی فرهنگی، تفریحی و آموزشی در خانه کشتی شهید صدرزاده شرکت کرده اند، حضور یافت.

دبیر در جمع آینده سازان کشتی آزاد ایران اظهار داشت: در کنار این سالن سالن شهید هادی قرار دارد و در حال حاضر تمرینات تیم های امید و نیروهای مسلح در آن برگزار می شود اما سالن شهید صدرزاده به دلیل امکانات بیشتر در اختیار تیم های بزرگسالان قرار دارد و قهرمانان بزرگی مانند حسن یزدانی در آن تمرین می کنند. شاید از خودتان بپرسید چرا ما شما را به این خانه کشتی آوردید، چون برای ما عزیز و آینده این ورزش هستید.
 
رئیس فدراسیون کشتی عنوان داشت: هر کس قهرمانی و طلای المپیک می خواهد باید توکلش بر خدا باشد و ارتباط خوبی با آفریننده خود برقرار کند؛ ضمن اینکه تلاش و ممارست خود را نسبت به سایرین بیشتر کند. تمرینات خود را منظم انجام دهید، خوب تغذیه کنید و خوب بخوابید. نباید ساعت ۱۰ شب را ببینید.
 
دبیر یکی دیگر از رموز موفقیت را احترام به پدر و مادر و مربیان دانست و بیان داشت: باید پیش پدر و مادرتان خود را زمین بزنید یعنی احترامشان را نگه دارید. دست پدر و مادر را ببوسید، دعای پدر و مادر دستتان را می گیرد. ضمن اینکه در اردوها نیز باید احترام مربیان خود را بعنوان بزرگتر نگه دارید و در کل احترام به پدر و مادر و مربیان سرلوحه کارتان باشد. به دنبال این نباشید که سبک کشتی یک فرد را تقلید کنید، خوب کشتی گرفتن را یاد بگیرید و مربیان این را بدانند که باید سبک دیگران را از ذهن شما پاک کنند. کشتی گیر باید زیرگیر باشد و توانایی این را داشته باشد که با هر دو دست هر دوپا را بگیرید، ضمن اینکه فنون بدلکاری را نیز بلد باشد و این روش قهرمان المپیک و جهان شدن است.
 
رئیس فدراسیون کشتی با تأکید بر اینکه باید از حواشی به دور باشید و فقط به فکر کسب مدال آن هم مدال طلا باشید اذعان داشت: شما باید بدانید موبایل و فضای مجازی برای شما سم است. نماز خواندن را هم سرلوحه کار خود کنید. با ذهن قهرمانی شدن در المپیک باید زندگی کنید تا قهرمان شوید. امیر حسین زارع چون در نونهالان وزن کم نمی‌کرد توانست قهرمان نوجوانان جهان شود. پس یادتان باشد که در این سن اصلا نباید وزن کم کنید. باید طوری زندگی کنید که اگر در آینده  الگو شدید یک ایران بگوید ماشالله، با خدا صحبت کنید و بگویید میخواهم قهرمان المپیک شوم و دستم را بگیر مطمئن باشید این اتفاق خواهد افتاد.  هر قهرمانی که پرچم ایران را بالا ببرد، سرباز وطن است.
 
دبیر گفت: به اینکه نونهالان باید زیاد مسابقه بدهند اعتقاد ندارم. مسابقه فقط برای شناخت ما از شما است. کشتی گیر در سنین پایه باید فن یاد بگیرید. باید دانشش به روز باشد. وزنه زدن برای شما اصلا مناسب نیست به جای وزنه زدن میتوانید بارفیکس بروید چون به دستان شما قدرت میدهد. مرور فن بهترین کمک را به شما می کند. مرور فن یک هارمونی است که در بدنتان بیافتد مطمئن باشید قهرمان جهان می شوید.
 
رئیس فداسیون کشتی تصریح داشت: بهتربن خوابگاه و غذا و سالن دراختیارتان است تا بتوانید قهرمان شوید. اگر مربیانتان راضی باشند این اردو را در زمستان هم خواهیم داشت. از مربیان خواهش میک نم چیزی را به این کشتی گیران یاد بدهند که می خواهند به فرزند خودشان یاد بدهند.
 
وی در پایان تاکید داشت: شما میتوانید از تمام این هایی که عکسشان در سالن است بزرگتر باشید در صورتی که خودتان بخواهید و امیدوارم که اینگونه باشد.  صحبتهای مربیان را در مغزتان یادداشت کنید و شب روی کاغذ بیاورید. چون کسی که یادداشت می کند میتواند بهترین باشد.
 
در ادامه این دیدار رئیس فدراسیون کشتی دقایقی را به مرور فنون کشتی با نونهالان حاضر پرداخت و شگردهایی از کشتی های خود به خصوص در زیرگیری ها را به آن ها آموزش داد.
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1777074
ارسال نظر
نظرات