شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 11:52 منتشر شده در مورخ: 1400/07/27 شناسه خبر: 1777376
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:

فرهنگ زیر سایه اقتصاد پنهان نماند

فرهنگ زیر سایه اقتصاد پنهان نماند
زهره سادات لاجوردی گفت: نباید اجازه داد فرهنگ زیر سایه اقتصاد و مسائل معیشتی جامعه مغفول و پنهان مانده و از نگاه مسئولان نادیده انگاشته شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ زهره سادات لاجوردی در گفت‌وگو با شبکه خبری تهران نیوز اظهار کرد: فرهنگ جزو مهمترین و اساسی‌ترین اولویت‌هایی است که باید مورد تاکید و توجه همه دولت‌ها قرار گیرد.

وی گفت: این در حالی است که متاسفانه به دلیل کاستی‌های عدیده در حوزه اقتصادی و به تبع آن مشکلات ایجاد شده در حوزه‌های اقتصادی و معیشتی، دولت‌ها عمده توجه و تمرکز خود را روی پرداختن به این عرصه کرده‌اند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: به این ترتیب تمرکز برنامه‌ها و سیاست‎گذاری‌ها در حوزه اقتصاد و موضوعات مرتبط با آن، از توجه دولتمردان به پرداختن به مسائل و آسیب‌های فرهنگی کاسته و تا حدودی موجب غفلت آنان شده است.

وی با اشاره به تاکیدات مکرر رهبر انقلاب اسلامی مبنی بر التزام مسوولان به فرهنگ و ضرورت برنامه‌ریزی و فعالیت اجرایی اثرگذار در این عرصه، افزود: با توجه به حساسیت‌ها در این حوزه از منظر معظم‌له می‌طلبد که دولت سیزدهم به تناسب بخش قابل توجهی از توان و ظرفیت خود را روی پرداختن به معضلات و البته ظرفیت‌های فرهنگی معطوف کند.

لاجوردی غفلت از فرهنگ و اهمال و کم کاری در این حوزه را جایز ندانست و افزود: همچنان که رهبر حکیم انقلاب در دیدار با نمایندگان مجلس از اقتصاد و فرهنگ به عنوان دو اولویت مهم در کشور یاد کرده‌اند، باید دستگاه‌ها و نهادهای ذی‌ربط به تناسب وظایف نسبت به تحقق مطالبات رهبری تلاش و اقدام کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: خانه ملت می‌کوشد سهم خود را از احصاء و شناسایی کمبودها، معضلات، مطالبات و نقاط قوت و ضعف در حوزه فرهنگ ایفا کرده و به رفع موانع و تقویت بن‌مایه‌های فرهنگی در کشور کمک کند.

لاجوردی ادامه داد: در این راستا در بازدیدهای میدانی از ظرفیت‌های فرهنگی مناطق مختلف کشور می‌کوشیم به عنوان اهرمی کارآمد، مانع‌زدا و جریان‌ساز به ایفای نقش پرداخته و در حوزه‌های قانون‌گذاری و نظارتی بستری برای تحقق مطالبات و اولویت‌های فرهنگی باشیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1777376
ارسال نظر
نظرات