شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 14:57 منتشر شده در مورخ: 1400/07/27 شناسه خبر: 1777487
معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین خبر داد:

آغاز تزریق واکسن آنفلوآنزا در اسفراین

آغاز تزریق واکسن آنفلوآنزا در اسفراین
نادر نیک پرست از آغاز تزریق واکسن آنفلوآنزای انسانی در اسفراین خبر داد و گفت: الویت تزریق واکسن با کارکنان بهداشتی ، درمانی ، خدمات و انتظامات شاغل در بیمارستان امام خمینی (ره) اسفراین هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نادر نیک پرست،معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین در گفتگو با خبرنگار عصر اترک در اسفراین با بیان اینکه طبق دستورالعمل وزارت بهداشت تزریق واکسن آنفلوآنزا در اسفراین آغاز شد، اظهار کرد : با الویت اعلام شده، کارکنان بهداشتی ، درمانی ، خدمات و انتظامات شاغل در بیمارستان امام خمینی (ره) اسفراین با همکاری معاونت درمان علیه ویروس آنفلوآنزا  واکسینه شدند.

وی با اشاره به اینکه برای اجرای این طرح  3 روز متوالی تیم های واکسیناسیون در بیمارستان مستقر و افراد را واکسینه کردند، افزود : مابقی همکاران حوزه درمانی که تاکنون این واکسن را دریافت نکرده اند می توانند به مرکز تجمیعی واکسیناسیون مراجعه کنند.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین گفت : علاوه بر تیم های درمانی بیماران دیالیزی و هموفیلی نیز واکسن آنفلوآنزا را دریافت کردند و گروه مادران باردار نیز در مسیر واکسینه شدن هستند.

دکتر نیک پرست با بیان اینکه واکسن آنفلوآنزا ویژه گروه های هدف به صورت رایگان  تزریق می شود افزود :  برای دیگر افراد متقاضی واکسن به صورت محدود در داروخانه ها سطح شهر موجود است.

وی با توصیه به اینکه بهتر است بین تزریق واکسن کرونا و آنفلوآنزا  یک هفته فاصله باشد از مردم خواست تا قبل از رسیدن سرما این واکسن را تزریق کنند.

انتهای پیام/حسن آبادی 

https://www.dana.ir/1777487
ارسال نظر
نظرات