شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:29 منتشر شده در مورخ: 1400/07/28 شناسه خبر: 1777783

زنگ خطر خروج پیمانکاران بزرگ از استان یزد

زنگ خطر خروج پیمانکاران بزرگ از استان یزد
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد نسبت به خروج پیمانکاران بزرگ از استان هشدار داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، سیدمجتبی حسینی پور در نهمین جلسه شورای فنی استان که به صورت ویدئو کنفرانسی باحضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و نمایندگان دستگاه های اجرایی استان برگزار شد، بر اتخاذ تصمیم گیری صحیح از سوی دستگاه های اجرایی استان در تقابل با موضوع خروج پیمانکاران بزرگ از یزد تاکید نمود.

وی با اشاره به ظرفیت های قانونی و مجوز به دستگاه های اجرایی برای عقد پیمان با پیمانکاران در سقف اعتبارات ابلاغی طرح ها و پروژه ها تصریح کرد: برگزاری مناقصه با ارقام پایین در طرح ها و پروژه ها موجب عدم شرکت پیمانکاران بزرگ استان در طرح ها و ایجاد زمینه خروج آنان از استان خواهد شد.

رئیس سازمان برنامه با اذعان به ناکافی بودن اعتبارات و تخصیص اعتبارات استان برای تکمیل طرح ها و پروژه ها، بهره گیری از ظرفیت پیمانکاران بزرگ را یک جهت گیری مناسب برای پیشبرد طرح ها در استان عنوان کرد.

وی گفت: دولت در سال های اخیر بمنظور پرداخت مطالبات پیمانکاران رویکرد تهاتر مطالبات پیمانکاران و بدهی آنان به دولت را در پیش گرفته است که استفاده از این ظرفیت ها در استان چشمگیر نبوده است.

سیدمجتبی حسینی پور گفت: خرد کردن مبالغ پیمان پروژه ها و کوچک کردن مقیاس پروژه ها، هزینه تمام شده اجرای پروژه ها را افزون می کند و باتوجه به طولانی شدن پروژه و تغییر احتمالی پیمانکاران، نگرانی درخصوص کیفیت اجرای پروژه ها را در پی دارد.

دبیر شورای فنی استان در ادامه به موضوع تربیت و پشتیبانی نهاد دولت از پیمانکاران اشاره کرد و گفت اتخاذ سیاست های اجرایی صحیح می تواند موجب تقویت پیمانکاران بومی استان شود.

وی در بخش دیگری از جلسه استفاده از ظرفیت های سازمان فضایی ایران را خواستار شد و تاکید نمود بهره گیری از ابزارهای نوین، هزینه رسیدگی به مسائل مبتلابه استان را کاهش می دهد.

حسینی پور برای نمونه به مسائل دشت های کشور اشاره نمود و گفت: انجام اقدامات فوری و ضروری پیرامون فرونشست زمین با ابزارهای نوین بمنظور پیش گیری از هزینه های مترتب ضرورت دارد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1777783
ارسال نظر
نظرات