شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 09:29 منتشر شده در مورخ: 1400/07/29 شناسه خبر: 1777926
در مراسمی؛

شهردار جدید قزوین معارفه شد

شهردار جدید قزوین معارفه شد
مهدی صباغی به عنوان ۶۴امین شهردار قزوین معارفه شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین؛ آیین معارفه مهدی صباغی به عنوان 64امین شهردار قزوین در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین شب گذشته با حضور مسئولین کشوری و استانی برگزار شد و در این مراسم از سیاوش طاهرخانی، شهردار سابق قزوین تقدیر به عمل آمد. 

هدایت الله جمالی پور در این مراسم اظهار کرد: شهردار جدید قزوین امروز یک امانت بزرگ را تحویل می‌گیرد چراکه قزوین فقط متعلق به مردم این شهر نیست و بخشی از فرهنگ دیار کهن ایران است.
 
وی افزود: برخی از شهرها از نظر فرهنگ جایگاه ویژه‌ای دارند و قزوین یکی از این شهرهاست و قطعا تمامی دلباختگان این سرزمین نوع مدیریت در استان قروین را رصد می‌کنند.
 
استاندار قزوین تاکید کرد: شهردار قزوین در راستای صیانت از تاریخ و فرهنگ این استان، مسئولیت مهمی را به عهده خواهد داشت.
 
جمالی پور اذعان کرد: صیانت از باغستان یک تکلیف ملی است و تمام دستگاه‌ها تکلیف دارند که با شهردار همکاری کنند تا این مسئولیت خطیر به درستی انجام شود.
 
این مقام مسئول عنوان کرد: امروزه مساحت باغستان‌های قزوین به کمتر از سه هزار هکتار رسیده است و همه ما باید در راستای حفظ آثار تاریخی شهر، موارد لازم را در نظر بگیریم تا این باغستان‌ها به عنوان منابع پایدار درآمدی برای شهرداری تعریف شود.
 
وی ادامه داد: بی‌عدالتی‌ها قابل تحمل نخواهد بود و از ابتدای مدیریت خود دستور دادم که به هیچ عنوان بی عدالتی در حوزه صدور مجوز ها در سطح شهر دیده نشود.
 
استاندار قزوین گفت: شهرداری قزوین نباید با تراکم بیشتر نیروی انسانی مواجه شود و این دستگاه باید با روی کار آمدن دولت جدید با مردم میثاق ببندد که رسیدگی به مشکلات مردمی را اولویت خواهد دانست.
 
جمالی پور در پایان تاکید کرد: امید داریم تمامی دستگاه‌ها با وحدت، انسجام و همدلی بتوانند کارهای شایسته انجام دهند و امید را در دل‌های مردم برای آینده بهتر رقم بزنند.
 
مدیریت جهادی در دستور کار ما قرار دارد
 
شهردار جدید قزوین نیز در این مراسم اظهار کرد: باید با همدیگر ید واحده باشیم چون قزوین ظرفیت‌های زیادی دارد و می‌توانیم با بهره‌مندی درست از آنها به توسعه و موفقیت برسیم.
 
مهدی صباغی گفت: ما خط قرمز نداریم بلکه خط ما خط شهدا و ادامه راه شهدا است و امروز مدیریت جهادی و خدمت بدون منت در دستور کار ما قرار دارد.

وی گفت: کار برای رضای خدا به قصد قربت و نداشتن تعارض با منافع شخصی در اولویت ما قرار دارد و به فرموده مقام معظم رهبری امروز کسی که منافع دارد نباید در راس امور باشد.

 آیت الله عبدالکریم عابدینی در این مراسم  ضمن تبریک سالروز میلاد پیامبر اکرم(ص) و هفته وحدت اظهار کرد: امنیت از شاخصه‌های مهم در جامعه است و شاید اگر وضعیت جنگی در شهر سوریه و حلب را مشاهده نکرده بودیم نیز به اهمیت امنیت در شهرها پی‌‌ نمی‌بردیم.

وی افزود: شهرها یک ظاهر و یک باطن دارند که خیابان‌ها و ساختمان‌ها و مراکز مختلف نیز ظاهر شهر را تشکیل می‌دهند و باطن شهرها هم معنویت است که برای مردم آسایش و آرامش به ارمغان می‌آورد.
 
آبادی مساجد شهر موجب احیاء فرهنگ و عدالت می‌شود
 
نماینده ولی فقیه در استان قزوین ابراز کرد: آبادی مساجد در شهرها موجب تقویت فرهنگ، عدالت، فرهیختگی، آگاهی و انسجام و وحدت می‌شود.
 
عابدینی ادامه داد: هیچ زمانی مانند امروز شاهد دولت انقلابی، قوه قضائیه‌ای که پای کار اجرای عدالت باشد، مردم عدالت‌خواه و قانون‌مدار، مدیران لایق و مجرب، حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌های عظیم نبودیم.
 
وی ادامه داد: اکنون زمان مناسبی برای تحولات جدی و ساختن شهرها براساس الگوی اسلامی است چون همه بسترها محیا بوده و فقط یک همت جدی نیاز است.
 
امام جمعه قزوین تصریح کرد: می‌توانیم با استفاده از ظرفیت دانشمندان این دیار نیز شهری در شأن جمهوری اسلامی بسازیم و در خدمت به مردم اقدامی شایسته داشته باشیم.
 
وی تاکید کرد: امروز باید در خدمت به مردم طهارت و پاکی از فساد و دست برد به بیت‌المال را ابقاء کنیم تا امید و اعتماد در دل مردم ایجاد شود چراکه جامعه تشنه عدالت و اعتماد است.
 
مدیران شهری در خدمت به مردم به بیت‌المال دست‌درازی نکنند
 
نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: برای ورود به دنیای اسلام درب‌های متعددی وجود دارد که مهمترین درب، باب عدالت است و در طول تاریخ هم بسیاری از مردم از این باب به دین اسلام گرویدند.
 
عابدینی تصریح کرد: امروز معضلی که مردم در شهرها با آن مواجه هستند نیز تبعیض در ساخت و سازهاست به گونه‌ای که به کشاورزان اجازه ساخت حتی یک سرپناه را هم نمی‌دهند در حالی که برخی مدیران شهری کاخ می‌سازند.
 
امام جمعه قزوین در پایان گفت: امیدواریم مدیران جدید که وارد عرصه می‌شوند شهری به دور از تبعیض و همراه با کرامت انسانی را ایجاد کنند.

تراکم‌فروشی در شهرها مدیریت معقولانه‌ای نیست

سید محمدحسن ابوترابی فرد در آیین معارفه شهردار قزوین که در دانشگاه بین المللی قزوین برگزار شد، اظهار کرد: امیدواریم شهردار جدید با همراهی و تعاملی که با شورای شهر ایجاد می‌کند به خوبی از ظرفیت‌های شهر برای مدیریت و خدمت به مردم استفاده کند.
 
وی با بیان اینکه رضایتمندی مردم مسئله مهمی است که باید به عنوان یک شاخص در نظر گرفته شود، افزود: شهردار جدید باید با استفاده از ظرفیت علمی و مدیریتی استان و تجارب سایر شهرداری‌های کشور، در مسیری گام بردارد که زمینه ارتقاء و رضایتمندی شهروندان در بالاترین سطح ایجاد شود.
 
باغستان‌های قزوین هویت مردم این دیار است
 
امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه باید عرضه و تقاضا تعادل داشته باشد تا مردم از امکانات اقتصادی لازم بهره‌مند شوند، تاکید کرد: قزوین به عنوان نگینی در میان باغستان‌ها شناخته شده و هویت آن به باغداری گره خورده و یکی از کارهای برجسته‌ای که گذشتگان ما انجام دادند و قزوین را به یک نقطه ویژه تبدیل کردند مهندسی و ایجاد ابداع در آبیاری باغ‌ها بود.
 
این مقام مسئول ادامه داد: باید سرمایه‌هایی که در این چهار دهه انقلاب برای ما فراهم شده را قدر بدانیم و کاستی‌ها را با استفاده از فرصت‌ها رفع کنیم.
 
ابوترابی عنوان کرد: امیدوایم شهردار قزوین از فرصتی که در اختیار دارد به نحو شایسته استفاده کند و یکی از چشم‌اندازها را کاهش هزینه‌های جاری شهر قرار دهد که متاسفانه در حال حاضر این طور عمل نمی‌شود.
 
شهرداری باید با کمترین میزان هزینه اداره شود
 
وی با بیان اینکه شهرداری باید با کمترین میزان هزینه اداره شود، تصریح کرد: امروز کشور و شهرهای ما با هزینه‌های بالا مدیریت می‌شود که روند خوبی نیست به طوری که برای تامین هزینه‌های جاری متاسفانه اوراق فروشی می‌کنیم.
 
این مقام مسئول گفت: متاسفانه درآمد کشور پاسخگوی حقوق و دستمزدها نیست و باید نسبت بودجه عمرانی و جاری را به نفع مردم تنظیم کنیم.
 
وی در پایان ابراز کرد: درآمد شهرداری باید به درآمد‌های پایدار تبدیل شود چراکه اداره شهر با فروش تراکم، مدیریت عالمانه‌ای نیست. مهدی صباغی در ۲۴ شهریور ماه امسال با کسب ۶ رأی موافق از شورای ششم شهر قزوین به عنوان شهردار قزوین انتخاب شد.
 
صباغی دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت و دانشجوی دکتری سیاست دفاعی است و دارای سوابق کاری از جمله عضویت در هیات علمی دانشگاه امام حسین (ع)، عضویت در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فرمانده سپاه چهار استان کشور، فرمانده امنیت غرب تهران، رییس باشگاه والیبال آبگینه، رییس هیات والیبال استان قزوین و صاحب امتیاز فصلنامه علوم امنیتی است.
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1777926
ارسال نظر
نظرات