شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 09:44 منتشر شده در مورخ: 1400/08/01 شناسه خبر: 1778352
معاون اقتصادی استاندار قزوین عنوان کرد؛

افزایش ۷۴درصدی ارزش صادرات قزوین در سال‌جاری

افزایش ۷۴درصدی ارزش صادرات قزوین در سال‌جاری
عیسی قبادی گفت: میزان صادرات استان در ۶ ماه نخست سال‌جاری از کمرگ استان برابر ۲۲۹ میلیون دلار بوده که این میزان نشان دهنده افزایش ۷۴ درصدی ارزش صادرات در سال‌جاری در مقایسه با سال گذشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عیسی قبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی صبح قزوین با اشاره به وضعیت صادرات استان قزوین اظهار کرد: در سال‌جاری تاکنون ۹هزار و ۱۹۳ فقره اظهارنامه برای صادرات در گمرک استان صورت گرفته که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، نشان دهنده افزایش ۱۸درصدی تعداد اظهارنامه‌ها بوده و می‌تواند نویدبخش روزهای بهتر برای صادرات باشد.

وی با اشاره به اینکه اکنون سایر استان‌ها متقاضی صادرات از کمرگ استان قزوین هستند، افزود: میزان صادرات استان در شش ماه نخست سال‌جاری از کمرگ استان برابر ۲۲۹ میلیون دلار بوده که این میزان نشان دهنده افزایش ۷۴ درصدی ارزش صادرات در سال‌جاری در مقایسه با سال گذشته است.

معاون اقتصادی استاندار قزوین همچنین به میزان واردات استان در شش ماه نخست سال‌جاری اشاره کرد و گفت: میزان واردات در این مدت برابر ۴۷۴ میلیون دلار با کاهش ۱۸درصدی همراه است.

افزایش درآمد استان در ۶ ماه نخست سال‌جاری

قبادی یادآور شد: میزان درآمد استان در این مدت برابر دو هزار و ۵۱۹ میلیون دلار بوده که با افزایش ۱۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته همراه است.

وی اذعان کرد: عمده مقصد کشورهای صادرات مربوط به عراق، ترکیه، افغانستان، هند، ترکمنستان و ۶۰ کشور مختلف بوده که بیشتر کالاهای صادراتی شامل میلگرد آجدار، مواد شستشو و پاک‌کننده، مفتول سیمی، روغن‌های نفتی و ورق فولادی سرد است.

این مقام مسئول با اشاره به ارزش ریالی صادرات ادامه داد: از ابتدای سال‌جاری با در نظر گرفتن دلار ۲۷ هزار تومانی، میزان صادرات استان بالغ بر شش هزار و ۱۸۳ میلیارد تومان است.

صدور مجوز برای تردد به کشورهای همسایه

قبادی ضمن اشاره به تأثیرات کرونا بر روند صادرات استان مطرح کرد: به دلیل شیوع کرونا، ناوگان حمل و نقل کشور با کاهش تردد بنادر مواجه شد که این امر تأثیر بسیاری بر میزان صادرات کشور داشت.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر کشورهای همسایه نیز با بستن مرزهای خود از ورود کالاهای صادراتی کشورها به کشور خود خودداری کردند و این امر موجب کاهش صادرات شد.

معاون اقتصادی استاندار قزوین در پایان اذعان کرد: در حال حاضر با کاهش محدودیت‌های کرونایی و انجام واکسیناسیون، اجازه تردد به کشورهای همسایه صادر شده و با تسهیل در این امر، میزان صادرات رو به افزایش است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1778352
ارسال نظر
نظرات