شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 10:00 منتشر شده در مورخ: 1400/08/01 شناسه خبر: 1778364
رییس اداره هواشناسی شهرستان سیرجان:

هوای سیرجان سرد می‌شود/ پیش بینی پاییزی کم بارش

هوای سیرجان سرد می‌شود/ پیش بینی پاییزی کم بارش
ذبیحی نژاد گفت: با نفوذ توده هوای سرد به منطقه، دمای هوا در طول شبانه‌روز ۴ تا ۶ درجه کاهش می یابد و سرمای هوا تا آخر هفته دوام خواهد داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رییس اداره هواشناسی شهرستان سیرجان در خصوص وضعیت جوی سیرجان به خبرنگار راه آرمان؛ گفت: به علت نفوذ جریانات شمالی از روز پنجشنبه ۲۹ مهر با کاهش ۴تا۶ درجه دما در سیرجان مواجه خواهیم شد و این پدیده تا اواخر هفته ادامه خواهد داشت.

ذبیحی نژاد با بیان اینکه در  فصل تابستان‌، بارش‌های قابل ملاحظه‌ای در شهرستان نداشته ایم اذعان کرد: در تابستانی که گذشت ۶ میلی متر بارندگی در شهرستان سیرجان به ثبت رسیده است.

وی در خصوص وضعیت بارش شهرستان سیرجان در سال زراعی که گذشت گفت:میزان بارش زراعی ۴۰۰-۹۹ در مجموع ۶۰ میلیمتر که نسبت به سال زراعی گذشته آن یعنی سال زراعی ۹۹-۹۸ به میزان ۷۳ درصد کاهش داشته است و همچنین بارش در این سال زراعی نسبت به میانگین بلند مدت شهرستان ۵۷ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

رییس اداره هواشناسی شهرستان سیرجان با بیان اینکه پاییز امسال بارش‌ها کمتر از میزان نرمال خواهد بود گفت: در فصل پاییز امسال نیز بر اساس نقشه‌های پیش‌بینی هواشناسی، میزان بارش‌ها کمتر از نرمال خواهد بود و همچنان با کم بارشی روبه رو هستیم.

ذبیحی نژاد در پایان گفت: در ۲۴ساعت گدشته کمینه هوا ۹درجه و بیشینه هوا ۲۴ درجه گزارش شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1778364
ارسال نظر
نظرات