شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 15:42 منتشر شده در مورخ: 1400/08/01 شناسه خبر: 1778470
مدیرکل آموزش و پرورش قزوین:

بازگشایی مدارس به تعویق افتاد

بازگشایی مدارس به تعویق افتاد
حسنعلی اصغری گفت: با توجه به شرایط کشور و احتمال پیک ششم کرونا تصمیمات قبلی ستاد کرونا لغو شد و بازگشایی مدارس ۱۵ روز به تعویق افتاد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسنعلی اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ درباره چگونگی بازگشایی مدارس اظهار کرد: تصمیم گرفته شده بود که مدارس با ظرفیت کمتر از ۳۰۰ نفر از یکم آبان و بیش از ۳۰۰ نفر از ۱۵ آبان بازگشایی شوند که در این راستا ۱۶۲ مدرسه در استان مجوز بازگشایی دریافت کرده بودند.

وی افزود: با توجه به شرایط کشور و احتمال پیک ششم کرونا تصمیمات قبلی لغو شد و بازگشایی مدارس ۱۵ روز به تعویق افتاد.

مدیرکل آموزش و پرورش قزوین تاکید کرد: با توجه به تصمیمات کارگروه ملی کرونا، مدارس متوسطه دوم از ۱۵ آبان ماه و مدارس متوسطه اول از ابتدای آذر ماه بدون محدودیت جمعیت بازگشایی می‌شوند.

اصغری بیان کرد: مدارس ابتدایی داخل شهر فعلا به صورت حضوری برگزار نمی‌شوند و برای این موضوع در آینده تصمیم‌گیری خواهد شد.

آموزش حضوری متوسطه دوم از ۱۵ آبان

این مقام مسئول تاکید کرد: مدارس عشایری، روستایی و هنرستان‌ها با توجه به مصوبات قبلی همچنان به صورت حضوری و محدود به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

وی درباره بستر برگزاری کلاس‌های مجازی ادامه داد: تاکید کرده‌ایم که برای برگزاری کلاس‌ها از پیام رسان شاد استفاده شود که استان قزوین دراستفاده از این نرم افزار به عنوان سومین استان در کشور شناخته شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش قزوین ابراز کرد: باتوجه به مشکلاتی که در برنامه شاد وجود دارد نیز برخی معلمان کلاس‌های درس را در فضای واتس آپ یا اسکای روم برگزار می‌کنند.

اصغری اذعان کرد: در نسخه جدید پیام‌رسان شاد امکاناتی همچون حضور و غیاب و گفت‌وگوی صوتی گروهی وجود دارد که این موارد باعث تعامل بیشتر بین معلم و دانش‌آموز شده است.

این مقام مسئول در پایان گفت: توصیه ما این است که معلمان از بستر برنامه شاد برای تدریس استفاده کنند تا از این راه مشکلات این برنامه شناسایی و برطرف گردد و در آینده از این ظرفیت در کنار آموزش حضوری نیز استفاده شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1778470
ارسال نظر
نظرات