شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 11:13 منتشر شده در مورخ: 1400/08/04 شناسه خبر: 1779096

داستان زندگی مجاهد ۱۰۰ ساله انقلاب خواندنی شد

داستان زندگی مجاهد ۱۰۰ ساله انقلاب خواندنی شد
انتشارات شهیدکاظمی در حسینیه بزرگ حضرت فاطمه(س) تهران از کتاب یادگار، روایت داستانی و جذاب از خاطرات و سیره شهدای یادگاری رونمایی کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ این مراسم با سخنرانی حجت الاسلام جوشقانی(مدیر موسسه سیره شهد) و با حضور خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان، اهالی رسانه، فعالین فرهنگی و مقامات لشگری و کشوری در حسینیه فاطمة الزهرا تهران برگزار شد.

در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا توسط حجت الاسلام جوشقانی و بیان خاطراتی از دورن 8سال دفاع مقدس و حماسه سازی رزمندگان اسلام به بیان خاطراتی از شهدای یادگاری توسط خواهر شهیدان یادگاری پرداخته شد. در ادامه حاضرین از نوای گرم مداح اهل بیت(ع)؛ حاج محسن طاهری بهره مند شدند و در پایان هم با حضور میهمانان و خانواده های معظم شهدا از کتاب ارزشمند یادگار رونمایی شد.
 
کتاب یادگار؛ روایت داستانی و جذاب از خاطرات و سیره شهدای یادگاری است که به قلم نویسنده جوان مرتضی احمر به رشته تحریر در آمده است. قصه‌های این کتاب از تاریخچه خنداب شروع می‌شود و به خاندان یادگاری می‌رسد راوی سال‌ها مجاهدت و علم و دانش‌آموزی و کار‌های خیر از خاندان یادگاری را برای شخصیت اول داستان یعنی علیرضا تعریف می‌کند. قصه‌های تلخ و شیرین از گذشته که آمیخته از حوادث مهم تاریخ معاصر ایران از جمله ماجرای کشف حجاب، سفر رضاخان به همدان، قیام میرزاکوچک خان، حوادث انقلاب قبل از پیروزی و اثر آن در این منطقه، حوادث بعد از انقلاب همچون قیام خلق مسلمان و...
حاج ملا محمود یادگاری بزرگ این خاندان که قریب 100 سال سن دارد، شخصیت استثنایی است که شاید بتوان گوشه از شخصیت او را از لابه لای خطوط یادگار بشانسیم. او شخصیت است که با وجود بذل مال و جان و فرزند در راه اعتلای اسلام و انقلاب هنوز هم که هنوز خود را بدهکار انقلاب می‌داند و دعای اول و آخرش به جان مقام معظم‌رهبری است. کوچکترین شهید شهرستان خنداب پسر نوجوان او علی یادگاری است. که مرتضی احمر به معرفی او و شش تن از دیگر شهیدان خاندان یادگاری در این کتاب پرداخته است. نویسنده نفر پنجم، از ارتشی قهرمان و مخلص اکبرآقا یادگاری می‌گوید. از حسین یادگاری برای خوانندگان قصه‌ها حکایت می‌کند. از مسعود یادگاری می‌گوید که روزی با نذر و نیاز به امام‌زاده مسعود خنداب به این دنیا قدم گذاشته است و روزی دیگر هم در شلمچه و در سه راهی شهادت آسمانی شده است. خواندن قصه‌های دو قلو‌های شهید مجید و سعید یادگاری قطعاً برای خواننده جالب است همانطور که برای علیرضای داستان ما جالب بوده و بالاخره احمر با معرفی اسدالله یادگاری حصار و علی یادگاری پرونده این کتاب را می‌بندد.
یادگار کتابی متفاوت با زبانی داستانی لابه لای سطور خود درس زندگی می‌دهد. روش انقلابی زیستن، سالم زیستن و اتحاد را می‌گوید. یادگار می خواهد بگوید در این دنیای مدرن که همسایه از همسایه خبر ندارد هنوز یک خاندان است که مثل دوران قدیم به فکر همدیگر هستند و دستگیری فامیل از خویشاوند خود هنوز به افسانه ها سپرده نشده است. 
 
برشی از کتاب:
پسرم! خاندان یادگاری مثل خیلی از خاندان‎‌ها و خانواده‎‌های دیگر در همین کشور و شهر زندگی می‌‎کنند؛ ولی یک رازی در زندگی و منش خود دارند، آن‌هم زندگی دینی است که انتخاب کرده‎اند. پسرم! لقمۀ حلال خیلی در نحوۀ زندگی تأثیر دارد. وقتی حضرت علی‏اکبر ۷ از پدرش پرسید: «پدرجان! چرا این‎‌ها جلوی شما شمشیر کشیده‎اند و حرف حق را نمی‌‎فهمند؟ » حضرت فرمود: «شکم‎‌های این‎‌ها با لقمۀ حرام پر شده. » یعنی اثر لقمۀ حرام به آنجا می‌‎کشد که شخص حرف حق را نمی‌‎شنود و جلوی امام زمانش می‌‎ایستد. پس عزیزم! وقتی وقف در این خاندان رواج دارد و به‎راحتی اموال خود را در راه رضای خدا وقف می‌‎کنند، طبیعی است که فرزندان و نوادگانشان، افرادی مؤمن و معتقد و انقلابی باشند و اهل جبهه و جنگ شوند.
 
علاقه‌مندان جهت تهیه کتاب می‌توانند از طریق سایت انتشارات شهید کاظمی(https://nashreshahidkazemi.ir/)، من و کتاب (manvaketab.ir)  و یا از طریق ارسال نام کتاب به سامانه پیام کوتاه 3000141441 کتاب را با تخفیف دریافت نمایید.
انتهای پیام/
  • ز
  • ز
  • ز
https://www.dana.ir/1779096
ارسال نظر
نظرات