شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 14:57 منتشر شده در مورخ: 1400/08/17 شناسه خبر: 1782668
معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه استان خبرداد؛

برگزاری طرح اشتغالزایی شمیم خدمت در ۳ شهر لرستان

برگزاری طرح اشتغالزایی شمیم خدمت در ۳ شهر لرستان
حجت‌الاسلام عباس‌زاده گفت: طرح اشتغالزایی شمیم خدمت در ۳ شهر استان لرستان در حال برگزاری است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام محمد جواد عباس‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: یکی از فعالیت‌های اوقاف و امور خیریه، ایجاد اشتغال پایدار است که در این راستا برنامه ریزی لازم و پیگیری‌هایی صورت گرفته تا بتوان از محل موقوفات و بخش های دیگر برای نیازمندان شغل ایجاد کرد.

وی با اشاره به طرح شمیم خدمت افزود: هم اکنون این طرح در سه شهر استان بروجرد، پلدختر و الیگودرز در حال اجراست و در مابقی شهرها نیز در دستور کار قرار دارد تا اجرایی شود.

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه لرستان تصریح کرد: با سازمان فنی حرفه‌ای هماهنگ شده که بانوان سرپرست خانوار بتوانند با فراگیری دوره های آموزشی، حرفه ای را یاد بگیرند و سپس تسهیلاتی را محل موقوفات و یا بخش های دیگر دولتی در اختیار آنها قرار گیرد تا مشغول به کار شده و درآمد داشته باشند.

حجت الاسلام عباس‌زاده عنوان کرد: در راستای اجرای این طرح ۱۰۰ نفر بانوان سرپرست خانوار در بروجرد آموزش هایی را فراگرفتند، همچنین سال گذشته در الشتر نیز در همین طرح ۳۰ نفر آموزش دیده و مشغول به کار شدند.

وی با اشاره به وقف های مشارکتی گفت: تلاش داریم تا موقوفه ای به نام عتاب عالیات ایجاد شود که درآمد حاصل از آن برای عتبات عالیات هزینه گردد البته در استان، وقف مشارکتی زیاد وجود دارد و واقفان زیادی هستند که در این نوع از وقف با همکاری چند نفر، منزل مسکونی و یا واحدهای تجاری را ایجاد می کنند که نیازمندان زیادی می توانند از منزل مسکونی و یا مغازه استفاده نمایند.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1782668
ارسال نظر
نظرات