شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 12:38 منتشر شده در مورخ: 1400/08/18 شناسه خبر: 1782887
قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان:

نوسان وضعیت کرونا در لرستان/۴ شهرستان در وضعیت نارنجی قرار دارد

نوسان وضعیت کرونا در لرستان/۴ شهرستان در وضعیت نارنجی قرار دارد
فرهادی گفت: وضعیت کرونا در استان لرستان در حال نوسان بوده و رعایت دستورالعمل های بهداشتی ضروری است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی فرهادی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: وضعیت کرونا در استان از نظر بستری و ابتلا در حال نوسان است و آنچه سبب کاهش ابتلا و بستری ها می شود، دریافت واکسن به اضافه رعایت همه ملزومات بهداشتی است.

وی افزود: پلدختر همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد و با اضافه شدن الیگودرز به شهرهای نارنجی، هم اکنون خرم آباد، دورود، کوهدشت و الیگودرز در وضعیت نارنجی و مابقی شهرها در وضعیت زرد قرار دارند.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: آغاز نشدن پیک ششم بیماری کرونا منوط به سرعت تزریق واکسیناسیون است که انتظار داریم افرادی که به هر دلیلی تاکنون از دریافت واکسن خودداری کرده اند، سریع تر این واکسن را دریافت نمایند.

فرهادی بیان کرد: در استان لرستان ۷۸ درصد دوز اول واکسن و ۵۳ درصد دوز دوم را دریافت کرده اند، همچنین در بین دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال نیز ۸۳ درصد دوز اول و ۴۳ درصد دوز دوم را تزریق کرده اند.

وی گفت: با توجه به کاهش میزان رعایت پروتکل های بهداشتی، ضروری است تا برای جلوگیری از پیک ششم حتما این مهم رعایت شود خصوصا اینکه در فصل سرد سال قرار داریم و تلاش شود تا شرایط برای پیک های بعدی فراهم نگردد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1782887
ارسال نظر
نظرات