شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 14:03 منتشر شده در مورخ: 1400/08/18 شناسه خبر: 1782907
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران:

طرح جامع حفظ و توسعه باغات در تهران تدوین شود

طرح جامع حفظ و توسعه باغات در تهران تدوین شود
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران گفت: بایستی شورا طرحی را به منظور حفظ و توسعه باغات و فضاهای سبز شهری در کلانشهر تهران تدوین و اجرایی کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبکه خبری تهران نیوز، مهدی عباسی ظهر امروز در جلسه صحن رسمی شورای شهر تهران، اظهار کرد: با توجه به نیاز کلانشهر تهران به حفظ و صیانت از باغات و فضای سبز، باید شورا تدبیری اتخاذ کند که حفظ، ایجاد و یا احیاء باغات برای شهروندان امتیاز محسوب شده و آنان را راغب به نگهداری از باغات کند، تا از این طریق دیگر شاهد تغییر ماهیت و کاربری باغات و تبدیل به زمین‌ نباشیم.

 
وی با تاکید بر ضرورت اتخاذ سیاست‌هایی به منظور گسترش و ایجاد فضاهای سبز در تهران، گفت: برای این منظور در کنار تامین منافع خصوصی، باید شرایط به گونه‌ای باشد که منافع عمومی نیز رعایت شده و بین این دو تعارض و تناقضی ایجاد نشود.
 
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: بنابراین معتقدم شورای شهر باید در قالب طرحی همه جانبه با رعایت ابعاد مختلف موضوع شرایط را برای حفظ سرانه‌های فضای سبز و باغات حفظ کرده و ترتیبی اتخاذ کند که به جای تبدیل باغات به زمین‌های لم‌یزرع، گستره فضاهای سبز در تهران حفظ و بلکه توسعه و احیاء شو.ند.
 
عباسی ادامه داد: آنچه در سیاستگذاری و طرح و برنامه‌ریزی در این باره مهم است اینکه صیانت از فضای سبز به طور همزان و توامان حافظ منایع خصوصی و عمومی بوده و حقی را تضییع نکند.
 
وی بیان کرد: از این‌رو باید به تصمیمی برسیم که هر دو این منافع تامین شده و هدف نهایی که همانا باززنده‌سازی باغات و توسعه سطح زیربنایی آن‌ها است، محقق شود.
 
انتهای پیام/*
https://www.dana.ir/1782907
ارسال نظر
نظرات