شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 09:25 منتشر شده در مورخ: 1400/08/19 شناسه خبر: 1783132
گلایه مردم از روشنایی نامناسب معابر شهری؛

سایه تاریکی بر سر معابر مختلف کلانشهر زاهدان/ شرکت برق توپ را در زمین سارقان انداخت

سایه تاریکی بر سر معابر مختلف کلانشهر زاهدان/ شرکت برق توپ را در زمین سارقان انداخت
این روزها در حالی تاریکی برخی معابر به یکی از دغدغه های جدی مردم کلانشهر زاهدان تبدیل شده است که شرکت توزیع برق دلیل آن سرقت می داند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون؛ این روزها معابر تاریک زاهدان که آمار آن رو به افزایش است، به یکی از گلایه های جدی مردم این کلانشهر تبدیل شده است، معضلی که علاوه بر نارضایتی مردم بدون تردید احتمال وقوع حوادثی نظیر تصادف و سرقت را نیز افزایش می دهد.

 
آری مردم گلایه مند هستند و پیام های متعددی از معابر مختلف این شهر از بولوار معلم گرفته تا امیرکبیر و سایر کوچه ها و خیابان ها به این پایگاه خبری ارسال و اعلام می شود که عزم کافی برای حل این معضل در مسئولان امر دیده نمی شود.
 
مشکلی جدی که مردم اظهار می کنند با وجود پیگیری ها هنوز رفع نشده و مشکلات زیادی را برای آن ها به همراه داشته است، اما در حالی شاهد این گلایه ها هستیم که مسئولان شرکت توزیع برق دلیل این تاریکی ها را سرقت می دانند.

کاهش قطعی برق نسبت به گذشته
 
شهاب الدین عبدلی، کارشناس روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان پیرامون خاموشی های اخیر خیابان های زاهدان به خبرنگار ما گفت: قطعی برق نسبت به قبل کاهش پیدا کرده است و برخی موارد محدود مانند خیابان معلم نیز به سبب سرقت شبکه روشنایی، تاریک بودند.
 
وی ادامه داد: سرقت شبکه های روشنایی زمینی افزایش یافته که جلوگیری از این سرقت ها مستلزم کمک نیرو های امنیتی است. مردم می توانند از طریق شماره ۱۲۱گزارش های قطعی برق را ارسال کنند تا در بازه زمانی یک تا سه روزه به آن رسیدگی شود.
 


تعدیل چراغ های معابر بعد از پیک تابستان
 
عبدلی افزود: پس از ورود به پیک مصرف برق در تابستان، یکی از راهکار های کنترل مصرف برق، تعدیل  تعداد چراغ های خیابان ها بود، این تصمیم در کل کشور اجرایی شد و  اکنون نیز پیک مصرف زمستان در راه است و ادامه این روند دور از انتظار نیست.
 
وی اضافه کرد: علی رغم اعمال این تصمیم، همه نقاط شهر از روشنایی لازم برخوردارند و مردم درصورت مشاهده روشنایی کم میتوانند به شماره ۱۲۱ گزارش بدهند.
 
انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1783132
ارسال نظر
نظرات