شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 10:16 منتشر شده در مورخ: 1400/08/19 شناسه خبر: 1783151
کارشناس سازمان هواشناسی:

ورود سامانه جدید بارشی به استان از فردا/ از سفرهای غیر ضروری پرهیز کنید

ورود سامانه جدید بارشی به استان از فردا/ از سفرهای غیر ضروری پرهیز کنید
احمدیانی گفت: از روز پنجشنبه سامانه بارشی جدیدی وارد استان می‌شود که موجب افزایش بارندگی، رعد وبرق و در ارتفاعات، گردنه ها و نواحی سردتر استان به صورت برف و باران خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نشمیل احمدیانی کارشناس اداره هواشناسی استان کردستان درگفتگو با خبرنگار کُردتودی، اظهار داشت: بتدریج از بعد ظهر روز پنجشنبه تا اواخر روز جمعه استان در دامنه فعالیت سامانه سرد بارشی قرار میگیرد.

وی افزود: اوج فعالیت سیستم بارشی برای پنجشنبه شب تا صبح روز جمعه پیش بینی شده است که به سبب همراهی توده هوای سرد برای ارتفاعات و گردنه های استان، همچنین در بعضی از ساعات برای غالب نواحی شمالی و شرقی مانند بیجار، دیواندره، هزار کانیان و توابع شهرستان های سقز، قروه، دهگلان و بانه بارش برف دور از انتظار نیست.

این کارشناس هوا شناسی در ادامه عنوان داشت: در نواحی جنوبی و گرم تر استان رگبار با رعد و برق درارتفاعات، گردنه ها و نواحی سردتر استان برف و باران (در ارتفاعات و گردنه ها عمدتا کولاک برف) وزش باد گاهی شدید، آبگرفتگی و رواناب موقت، مه و لغزندگی و به تبع آن کاهش دید افقی ناشی از مه و اختلال در تردد وجود خواهد داشت.

وی در پایان خودداری از مسافرت غیر ضروری در زمان فعالیت موج بارشی و به همراه داشتن تجهیزات زمستانی در صورت انجام مسافرت های ضروری را به مسافران در جاده ها توصیه کرد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1783151
ارسال نظر
نظرات