شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: تهران بزرگ
ساعت: 12:18 منتشر شده در مورخ: 1400/08/22 شناسه خبر: 1783867
نماینده مردم تهران در مجلس عنوان کرد؛

جمعیت حاشیه نشینی در استان تهران به ۴ میلیون نفر رسید

جمعیت حاشیه نشینی در استان تهران به ۴ میلیون نفر رسید
یزدی خواه گفت: جمعیت حاشیه نشینی در پایتخت به حدود 4 میلیون نفر رسیده است که فقط مخصوص جنوب تهران نیست و در بخش های مختلف پایتخت وجود دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یزدی‌خواه نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار تهران پرس با اشاره به اینکه حاشیه نشینی یکی از آسیب های کلانشهرهاست، گفت: تهران با جمعیت میلیونی با پدیده ای به نام حاشیه نشینی مواجه است و هر سال هم شاهد افزایش آمار حاشیه نشینان در پایتخت هستیم و باید فکری به حال آن اندیشید.

وی ادامه داد: حاشیه نشینی با مشکلات عدیده ای همچون کمبود امکانات رفاهی و شهری مواجه است و این مشکلات باید به سرعت حل شود چرا که در کلانشهرهایی همچون تهران که با اجاره های سنگین خانه مواجه هستیم و خرید خانه برای اقشار ضعیف و متوسط به یک رویا تبدیل شده است، افزایش و رشد حاشیه نشینی امری طبیعی است.

یزدی خواه با بیان اینکه جمعیت حاشیه نشینی در پایتخت به حدود ۴ میلیون نفر رسیده است، تاکید کرد: جمعیت قابل توجهی در استان تهران در حاشیه شهر زندگی می کنند و شهرک هایی در تهران وجود دارد که از امکاناتی همچون آب آشامیدنی، گاز و… بی بهره اند و باید دهیاران و فرمانداران تهران فکری به حال این وضعیت کنند تا مردم در آرامش و رفاه زندگی کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حاشیه نشینی فقط منوط به جنوب تهران نیست، خاطرنشان کرد: در تمام بخش های تهران شاهد حاشیه نشینی هستیم و این امر فقط مربوط به جنوب تهران نمی شود و باید مسئولان مربوطه در خصوص حل مشکلات حمل و نقل، بهداشت، زیرساخت و… در این قسمت ها از تهران چاره ای بیندیشند و آن را اجرایی کنند.

وی افزود: جمعیت بالا در تهران باعث شده که توجه و رسیدگی به حاشیه نشینی جزو اولویت ها نباشد و باید مسئولان و مدیران شهری فکری به حال رفع مشکلات حاشیه نشینی تهران کنند و با توجه به اینکه عمده کسانی که در این مناطق زندگی می کنند، از زندگی متوسطی برخوردارند، باید در جهت حمایت از این شهروندان، از هیچ تلاشی دریغ نشود.

انتهای پیام/
 

https://www.dana.ir/1783867
ارسال نظر
نظرات