شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 08:51 منتشر شده در مورخ: 1400/08/23 شناسه خبر: 1784058
معاون گمرک ایران خبر داد؛

آغاز فاز دوم توسعه مرز بازرگان/ حجم تجارت خارجی کشور به مرز ۵۵ میلیارد دلار رسید

آغاز فاز دوم توسعه مرز بازرگان/ حجم تجارت خارجی کشور به مرز ۵۵ میلیارد دلار رسید
ذاکری گفت: حجم تجارت خارجی کشور طی امسال ۵۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته که به نوعی تراز تجارتی مثبت شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اروم نیوز، احمد ذاکری در آیین تودیع و معارفه مدیرکل گمرک بازرگان در ماکو با تاکید بر اینکه باید زمینه مناسب برای تسهیل تجارت به ویژه صادرات فراهم شود، اظهار داشت: کاهش هزینه صادرات و ایجاد سرعت لازم در رساندن کالا به مشتریان خارجی سبب حفظ و گسترش بازارهای صادراتی کشور خواهد شد و به تبع آن تولید داخلی و اشتغال نیز رونق خواهد گرفت.

وی بیان کرد: فعالیت‌های اقتصادی در گمرکات کشور در دوره شیوع ویروس کرونا نه تنها متوقف نشد، بلکه کارکنان گمرکات کشور در خط مقدم جبهه اقتصادی به صورت شبانه‌روزی مشغول فعالیت بودند و از هیچ تلاشی فروگذار نکردند.

معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک ایران با اشاره به جایگاه گمرک بازرگان، اظهار داشت: عمده کشوهای که به نوعی در زمینه واردات و هم در صادرات مورد هدف ما هستند، یکی از آنها کشور ترکیه است که مرز بازرگان توانسته پل ارتباطی ایران با ترکیه باشد.

ذاکری با اشاره به اینکه آذربایجان غربی در بحث تجارت خارجی از استان‌های مهم و نقش‌آفرین کشور است، افزود: باید به ایجاد و توسعه زیرساخت‌ها در گمرکات مرزی از جمله بازرگان که دارای ظرفیت‌های تجاری بالایی است، کمک شود.

وی با اشاره بر لزوم توسعه و تقویت زیر ساخت های گمرک بازرگان به عنوان یکی از گمرکات مهم مرزی، اظهار داشت: گمرک بازرگان بعد از بندرعباس دومین مرز فعال نسبت به سایر مرزهای کشور است و تلاش می‌کنیم از این ظرفیت در راستای توسعه اقتصادی کشور حداکثر بهره را ببریم.

معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک ایران  گفت: در بخش زیر ساختها و نیروی انسانی باید نگاه ویژه ای به مرز بازرگان داشته باشیم تا بتوانیم در انجام ارائه رویه‌ها با مشکل روبرو نشویم.

ذاکری گفت: در بخش بازرگان ۲ دستگاه ایکس ری فعال داریم و یک دستگاه دیگر نیز بزودی در این مرز با همکاری صنایع دفاع اجرایی خواهد شد و تا ظرف یک‌سال نیز به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه در بخش عمرانی فاز اول گمرک بازرگان ۱۳میلیارد ریال هزینه شده است، ادامه داد: طرح فاز دوم مرزبازرگان نیز از فردا با ۴۰۰میلیارد ریال آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1784058
ارسال نظر
نظرات