شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 09:03 منتشر شده در مورخ: 1400/08/23 شناسه خبر: 1784061
وقتی شرایط اقلیمی منجر به رونق اشتغال می‌شود؛

اشتغال بیش‌ از ۶٠درصد از مردم نیکشهر در بخش کشاورزی/ توسعه بیشتر در گرو حفظ و احیای منابع آبی است

اشتغال بیش‌ از ۶٠درصد از مردم نیکشهر در بخش کشاورزی/ توسعه بیشتر در گرو حفظ و احیای منابع آبی است
مدیر جهاد کشاورزی نیکشهر گفت: بیش‌ از ۶٠ درصد از مردمان سرزمین نخل و کوهستان در این منطقه در بخش کشاورزی مشغول بکار هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حبیب رئیسی در گفت وگو با عصرهامون بیان کرد: در این شهرستان هفت هزار و ٧٠٠ هکتار به زیر کشت محصولات زراعی و باغی رفته که ماحصل زحمات کشاورزان سخت کوش منطقه تولید بیش از ٨۶ هزار تن انواع محصولات است که به بازار مصرف عرضه می شود.

وی با اشاره به وابستگی ٨۵ درصدی کشاورزی منطقه به آب ٣۴٨ رشته قنات موجود شهرستان، افزود: افزون بر ۶٠ درصد از شاغلین نیکشهر در بخش کشاورزی مشغول فعالیت هستند.

وی تصریح کرد: از مجموع کل تولیدات زراعی و باغی نیکشهر، ٣٣ هزار تن به تولید نباتات علوفه ای و ٢٧ هزار تن به تولید انواع خرما اختصاص دارد.

رییسی انبه را شاخص ترین میوه‌های گرمسیری منطقه برشمرد و گفت: از سه هزار و ٣٣٠ هکتار کل تولیدات میوه های گرمسیری ٢هزار و یکصد تن مربوط به میوه انبه است.

مدیر جهاد کشاورزی به تولید ۶هزار و ۶٠٠ تن انواع پرتقال، نارنگی، لیمو، گریپ‌فروت، نارنج اشاره و اذعان کرد: مزه وطعم مرکبات منطقه زبانزد می باشد.

رئیسی یونجه، شبدر، سورگوم و خصیل را عمده نباتات علوفه ای نیکشهر ذکر کرد و ادامه داد: از مجموع ۵١ هزار و ۵٠٠ تن محصولات زراعی شهرستان ٣٣ هزارتن مختص تولید نباتات علوفه ای است.

وی بیان کرد: کشاورزان سالیانه با بهره‌گیری از آب مازاد قنوات و رودخانه ها ٧٠٠ هکتار برنج کشت و تقریبا سه هزار تن شلتوک تولید می‌کنند.

مدیر جهاد کشاورزی نیکشهر توسعه بخش کشاورزی را در گرو حفظ و احیای منابع آبی منطقه دانست و میزان اشتغال زایی بخش کشاورزی را نشانگر توجه بیش از پیش به زیرساخت‌های این بخش عنوان کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1784061
ارسال نظر
نظرات