شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 09:39 منتشر شده در مورخ: 1400/08/23 شناسه خبر: 1784093
معاون اجتماعی دادگستری خراسان شمالی اعلام کرد؛

روستاهای مهاجرفرست شناسایی می‌شوند/ میثاق نامه اهل سنت بازنگری شد

روستاهای مهاجرفرست شناسایی می‌شوند/ میثاق نامه اهل سنت بازنگری شد
صادق اسپیدکار گفت: روستاهای مهاجر فرست استان به منظور بررسی عوامل مهاجرت روستاییان به بافت های ناکارآمد شهری همچنین اتخاذ راهکارها برای بهبود وضعیت زیستی در روستاهای مهاجر فرست استان شناسایی خواهند شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصراترک، صادق اسپیدکار، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان شمالی در نشست خبری با رسانه استان اظهار کرد: بررسی وضعیت بافت های ناکارآمد و علل مهاجرت روستاییان به این مناطق در دستور کار دادگستری قرار گرفته است.

اسپیدکار با بیان اینکه بافت های ناکارآمد شهری مقصد روستاییان مهاجر قرار گرفته است، گفت: وضعیت روستاهای مهاجر فرست باید ارزیابی و بررسی شوند که چه عللی این پدیده اجتماعی را بوجود آورده اند.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه خراسان شمالی بانک اطلاعاتی از روستاهای مهاجر فرست استان را ندارد، بنابراین تهیه این بانک در دستور کار قرار گرفته است. دادگستری استان با همراهی و همکاری دفاتر تسهیل گری تشکیل شده، بخشداری، فرمانداری ها و دهیاری ها نسبت به شناسایی این روستاها اقدام کرده است.

وی افزود: با شناسایی این روستاها عواملی که موجب شده اند روستاییان به بافت های ناکارآمد شهری مهاجرت کنند، بررسی می شوند تا اقدامات برای رفع این علل در روستاها در دستور کار قرار بگیرند.

اسپیدکار در بخش دیگری از سخن خود به عقد میثاق نامه میان دادگستری و علمای اهل سنت استان نیز اشاره و در این باره اظهار کرد: این میثاق نامه در سال ۹۵ میان طرفین امضا شد.

وی با بیان اینکه رویکرد اصلی از تهیه و تنظیم و امضای این میثاق نامه اجزای برنامه های فرهنگی و اجتماعی تدوین شده در این میثاق نامه در راستای کاهش آسیب های اجتماعی برای جامعه اهل سنت استان است، عنوان کرد: این میثاق نامه در سال ۹۵ در ۱۵ ماده تنظیم شده بود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان شمالی افزود: این میثاق نامه دوباره بازنگری شد که در تنظیم اخیر آن مفاد آن از ۱۵ ماده به ۳۵ ماده افزایش یافته است.

اسپیدکار یادآور شد: این میثاق نامه در ۵۰۰ نسخه چاپ شده است تا منتشر شود. این میثاق نامه توسط علمای اهل سنت و معلمان اهل سنت در حوزه های علمیه و مدارس تدریس می شود.

وی در ادامه به ارجاع پرونده های خانوادگی به مراکز مشاوره طرف قرارداد دادگستری و واحد کاهش طلاق بهزیستی استان نیز اشاره کرد.

این مسئول گفت: در شش ماهه نخست امسال دو هزار و ۱۹۳ پرونده دعوی خانوادگی به مراکز مشاوره طرف قرارداد دادگستری استان ارجاع شدند که از این تعداد پرونده هزار و ۹۹۸ پرونده بررسی و نتایج آنها اعلام شده اند. از دو هزار و ۱۹۳ پرونده ۳۴۱ پرونده به سازش منجر شدند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان شمالی همچنین عنوان کرد: طی شش ماهه نخست امسال ۵۶۷ پرونده دعوی خانوادگی به واحد کاهش طلاق بهزیستی استان ارجاع شدند که ۱۳۳ پرونده به سازش منجر شد و ۸۸ پرونده هنوز در جریان رسیدگی قرار دارند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1784093
ارسال نظر
نظرات