شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 09:48 منتشر شده در مورخ: 1400/08/23 شناسه خبر: 1784109
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان خبر داد؛

دستگیری ۱۰ متخلف شکار و صید در سیستان و بلوچستان

دستگیری ۱۰ متخلف شکار و صید در سیستان و بلوچستان
وحیدپورمردان گفت: یگان حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در هفته گذشته موفق به شناسایی و دستگیری ۱۰ نفر متخلف زیست محیطی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛وحید پورمردان، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد:  یگان حفاظت محیط زیست استان طی چندین عملیات مختلف با همکاری یگان حفاظت محیط زیست شهرستان زابل موفق شد ۳ نفر متخلف شکار و صید را قبل از انجام عمل شکار در مناطق و زیستگاه ها شناسایی و از آن ها سه قبضه اسلحه شکاری کشف کند.

وی ادامه داد: همچنین راننده یک دستگاه خودروی کشنده که در حال تخریب رودخانه و برداشت شن و ماسه بود شناسایی، دستگیر و تحویل مقام قضایی شد.

پورمردان اظهار کرد: یگان حفاظت محیط زیست استان با همکاری یگان حفاظت محیط زیست شهرستان زهک و دشتک در هفته گذشته توانست ۷ شکارچی متخلف را طی چندین عملیات جداگانه در زیستگاه ها و مناطق شناسایی و دستگیر کند.

وی افزود: از متخلفان دستگیر شده ۱۰ قطعه پرنده از نوع گونه چنگر و باکلان کشف و تمام متخلفان جهت پیگیری موضوع تحویل مقام قضایی استان شدند.
 


کارگاه آموزشی بیماری هاری در زاهدان برگزار شد

این مقام مسئول گفت: کارگاه آموزشی کنترل و پیشگیری بیماری هاری با همکاری و مشارکت محیط زیست، دامپزشکی و مرکز بهداشت استان و با حضور کارشناسان در حوزه شهرستان زاهدان برگزار شد.

وی افزود: با توجه به افزایش موارد حیوان گزیدگی در سال جاری و حادث شدن تلفات انسانی و در راستای کنترل بیماری هاری، کارگاه آموزشی بیماری هاری، آشنایی دهیاران بخش مرکزی، نصرت آباد و سرجنگل کورین از اهداف برگزاری این کارگاه بود.

پورمردان اضافه کرد: کارشناسان مرتبط در این حوزه از جمله محیط زیست، مرکز بهداشت، دامپزشکی و ... موضوعاتی را در خصوص نحوه برخورد با گونه های جانوری مبتلا، راه های کنترل و پیشگیری و ساماندهی پسماندها به ویژه در حاشیه مناطق مسکونی شهر زاهدان و روستاهای اطراف، تبعات سوء حاصل از بیماری و قدرت کشندگی آن، سگ های بلاصاحب در حوزه شهری و روستاهای اطراف، اهمیت واکسیناسیون سگ های بلاصاحب ارائه کردند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1784109
ارسال نظر
نظرات