شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 14:52 منتشر شده در مورخ: 1400/08/23 شناسه خبر: 1784218

معلمان خرید خدمات نسبت به تغییر در قراردادها اعتراض کردند

معلمان خرید خدمات نسبت به تغییر در قراردادها اعتراض کردند
معلمان قزوینی که از سال ۹۳ وارد طرح "خرید خدمات" شدند، در اعتراض به برخوردهای سلیقه‌ای در نحوه اجرای طرح و میزان حقوق‌ها در مقابل استانداری قزوین تجمع کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین؛ جمعی از معلمان خرید خدمات آموزش و پرورش استان قزوین در مقابل استانداری قزوین در اعتراض به تغییرات ایجاد شده در قراردادها و اختلال در دریافت حقوق‌های خود تجمع کردند.

قاسمی مدیرکل ثبت احوال استان کرمان در رابطه با وضعیت صدور کارت ملی هوشمند در استان کرمان اظهار کرد: تاکنون بیش از ۹۸ درصد واجدین‌الشرایط دریافت کارت هوشمند ملی در استان بحث انگشت‌نگاری و ثبت نام انجام و در مرحله چاپ قرار دارد.

وی گفت: از این تعداد تقریبا ۹۰ درصد کارت ها چاپ و تحویل شده تنها ۸ درصد کارت ها متاسفانه به دلیل کمبود کارت خام هنوز تامین نشده است.

مدیرکل ثبت احوال استان کرمان بیان کرد: با توجه به اینکه شرکت های دانش بنیان به کمک آمده و کارت‌ها بومی سازی شده و تحویل چاپخانه جمهوری اسلامی وابسته به وزارت اقتصادی و دارایی داده شده است، چاپخانه مذکور طبق وعده هایی که داده می بایست کارت خام را تحویل دهد تا شخصی سازی و تحویل مردم شود اما متاسفانه نتوانسته به تعهدات خود عمل کند.

قاسمی با اشاره به اینکه در هر ماه در کشور ۲ و نیم میلیون کارت شخصی سازی انجام می شود، اذعان کرد: در صورتی که در هر ماه ۲ و نیم میلیون نفر از هم‌وطنان ثبت نام انجام دهند ما در همان ماه می توانیم به آنها کارت هوشمند ملی تحویل دهیم.

وی خاطرنشان کرد: اما متاسفانه در حال حاضر با یک مدت زمان یک ساله یا یک و نیم ساله تحویل می شود به دلیل اینکه ظرفیت محدودی کارت خام وزارت اقتصاد تحویل ما می دهد.

مدیرکل ثبت احوال استان کرمان با بیان اینکه بعد از تحویل کارت خام سریع شخصی سازی و تحویل می شود، عنوان کرد: خوشبختانه در حال حاضر مشکل حل شده اما با سرعت کم کار در حال انجام است.


 
وی اذعان کرد: این تغییرات صرفا به این دلیل است که از تعدیل نیروی‌های تازه به کار گرفته شده با استفاده از طرح خرید خدمات، جلوگیری کنند.
 
این معلم بیان کرد: معلمان خرید خدمات همپای کارکنان رسمی و حتی بیشتر زحمت می‌کشند اما نصف حقوق آنها را دریافت می‌کنند؛ با امضای این قرارداد باید با جذب از طریق طرح کمیسون اجتماعی خداحافظی کنیم!
 
وی در پایان گفت: امیدواریم با مساعدت و حمایت مسئولین مربوطه، بتوانیم از اجرای این قانون ظالمانه ممانعت و جلوگیری کنیم.

گفتنی است این معلملن معترض برای بیان مطالبات خود در نمازجمعه هم به مسجدالنبی(ص) شهر قزوین مراجعه کرده و آیت الله عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین نیز پای صحبت‌های آنها نشسته بود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1784218
ارسال نظر
نظرات