شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 13:19 منتشر شده در مورخ: 1400/08/23 شناسه خبر: 1784240
نظریان: برگزاری اردوی خارج از کشور نیازمند حمایت مالی و بنیه اقتصادی است

هزینه ۱۰۰ میلیاردی برای بازسازی پیست توچال/ قیمت‌های شناور برای علاقه‌مندان به اسکی

هزینه ۱۰۰ میلیاردی برای بازسازی پیست توچال/ قیمت‌های شناور برای علاقه‌مندان به اسکی
مدیرعامل شرکت تله‌کابین توچال گفت: برای بازسازی و نوسازی پیست مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان طی دو سال در نظر گرفته شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ روح‌الله امداد، مدیرعامل شرکت تله‌کابین توچال، در حاشیه مراسم افتتاحیه فصل جدید بازگشایی پیست این مجموعه اظهار داشت: خرداد ماه سال جاری و با اتمام فصل اسکی بلافاصله موضوع آماده سازی پیست را در دستور کار قرار دادیم و استارت زدیم. ما با توجه به بازرسی‌هایی و بررسی‌هایی که شرکت‌های وابسته به سازمان استاندارد از خطوط و تجهیزات داشتند، معایب و اشکالات را برطرف کردیم تا شرایط خوبی را رقم بزنیم.

وی ادامه داد: پیست نیاز به اصلاح داشت. برای مثال قسمت‌هایی از شیب پیست باید اصلاح می‌شد که این کار صورت گرفت. همچنین یک دستگاه تله اسکی بشقابی جدید را راه‌اندازی کردیم که به پیست مبتدی اضافه شد و با توجه به روشنایی هایی که اضافه کردیم، کسانی که شب در هتل اقامت دارند، می‌توانند از پیست شب استفاده کنند و این برای نخستین بار است که این شرایط ایجاد می‌شود.
 
مدیرعامل شرکت تله‌کابین توچال ادامه داد: کار بازسازی و نوسازی خطوط تله‌کابین توچال پس از ۲۵ سال در دستور کار قرار گرفت. بر همین اساس بودجه مورد نظر را  تهیه کرده‌ایم و کار بازسازی و نوسازی طی دو سال انجام می‌شود. ما از اول شهریور پروژه را شروع کردیم و پیشرفت خوبی هم داشته‌ایم. بازسازی کف ایستگاه اول آغاز شده، طراحی کابین‌ها تغییر کرده و همه کابین‌ها تغییر خواهند کرد‌. همچنین کابل‌ها به طور کامل تعویض می‌شوند و ظرفیت ایستگاه هم افزایش پیدا خواهد کرد و این اتفاق بسیار مهمی است که رخ داده است.
 
امداد گفت: باید تجهیزات پی ال سی (تجهیزات مرتبط با امنیت) را نصب کنیم. البته این برنامه برای سال دوم برنامه‌ریزی شده بود، اما با پیگیری‌های صورت گرفته در  همان سال اول انجام شد. از ایستگاه ۵ تا ۷ چهار کیلومتر حفاری شده و کابل مخابراتی کار گذاشته شده و به دکل‌ها وصل شده است. تجهیزات پی ال سی برای امنیت است که هر جا مشکلی وجود داشته باشد، بلافاصله متوجه می‌شویم و برای اصلاح آن اقدام می‌کنیم.  
 
وی درباره بودجه در نظر گرفته شده برای بازسازی و نوسازی پیست توچال عنوان کرد: بودجه برای سال اول تامین شده است. ضمن اینکه طی دو سال حدود ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه بازسازی خطوط  است و مشکلی وجود ندارد. ما با توجه به پیشرفت کار از زمان بندی پروژه جلوتر هستیم.  
 
امداد درباره کمک به پیست‌های دیگر در مسیر بازسازی و نوسازی گفت: ما از نظر سخت افزاری به همه پیست‌ها کمک فنی می‌کنیم. در همین راستا برای یکی از پیست‌ها دو  دستگاه تله اسکی ساختیم و آماده بهره‌برداری شد. هر کدام از پیست‌ها که کمک بخواهند و ما توانایی داشته باشیم، در خدمتشان هستیم.
 
امداد درباره قیمت بلیت‌های پیست توچال اظهار داشت: با توجه به اینکه تصور می‌شود اسکی ورزش گرانی است، باید بگویم که شاید همه بضاعت این را ندارند از این ورزش بهره ببرند. ما بر همین اساس قیمت‌ها را شناور کردیم، به طوریکه شنبه ۱۴۰ هزار تومان، یکشنبه تا چهارشنبه ۱۸۰ هزار تومان و پنج‌شنبه و جمعه ۲۱۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است. البته مصوبه‌ای که داریم، خیلی بالاتر از این مبالغ است، به همین دلیل برای آنکه علاقه‌مندان بتوانند از این پیست استفاده کنند، قیمت‌ها را شناور کردیم. همچنین امکان اجاره وسایل مهیا است و کسانی که اسکی را بلد نیستند، می‌توانند از حضور مربیان مجربی که توسط هیئت اسکی استان تهران مدرک گرفته‌اند، با کمک آنها آموزش ببینند و به نظرم در ۴، ۵ جلسه بتوانند تا حد زیادی با این ورزش آشنا شوند و با انجام تمرینات مسلط شوند.
 
وی درباره سیستم خرید اینترنتی بلیت گفت: سامانه فروش اینترنتی باید از این هفته باید فعال شود و اگر این اتفاق رخ بدهد، این موضوع معطلی علاقمندان در صف هم حل خواهد شد.  البته کسانی که برای خرید بلیت حضور در صف قرار می‌گیرند، به ترتیب وارد سالن می‌شوند. ضمن اینکه ما برای ورود به کابین‌ها باید این صف  را داشته باشیم، چرا ظرفیت خطوط ما محدود است. ضمناً باید عنوان کنم علاقه‌مندانی که به موقع در مجموعه حضور پیدا کنند، زمان زیادی صف منتظر نمی‌مانند.
 

عباس نظریان درباره افتتاح پیست اسکی توچال به عنوان اولین پیست بازگشایی شده در فصل جدید اسکی اظهار داشت: بازگشایی این پیست باعث خوشحالی است و امیدوارم همه علاقه‌مندان به اسکی و ورزشکاران و ملی‌پوشان بتوانند بهره لازم را ببرند. از سال گذشته تاکنون همکاری نزدیکی با مجموعه توچال داشته‌ایم و روح‌الله امداد مدیر مجموعه در همه صحنه‌ها در کنار ورزشکاران بوده و همه شرایط را فراهم کرده است. امیدوارم فصل خوبی را نیز طی ماه‌های پیش‌رو داشته باشیم.

وی درباره شرایط پیست‌های کشور افزود: در بررسی‌هایی که داشته‌ایم، در دیزین و دربندسر تقریباً برف نشسته است، اما اندازه این برف به طوری نیست که بتوان آنها را بازگشایی کرد. به نظر می‌آید تا پایان هفته آینده بازهم بارش‌هایی وجود خواهد داشت و اگر به لحاظ فنی شرایط مورد نظر برای بازگشایی آنها وجود داشته باشد، این کار صورت خواهد گرفت. ما ارتباط خوبی با بهره‌برداران سایر پیست‌ها داریم و مشکلی برای تمرین روی آنها هم نداریم. در واقع از سوی آنها اعلام آمادگی برای میزبانی از اردوها و تمرینات اسکی‌بازان شده است و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

رئیس فدراسیون اسکی درباره فاصله سه ماهه تا بازی‌های المپیک زمستانی و شرایط اسکی‌بازان ایران تاکید کرد: از پایان فصل برفی گذشته، یعنی از خرداد ماه، تمرینات در بخش هوازی و آمادگی جسمانی زیر نظر  کادر فنی آغاز شد. همچنین بخشی از اردوها با همکاری هیئت‌های استانی تهران و البرز انجام شده است، چون اکثر ورزشکاران ما بومی منطقه شمشک و دیزین هستند. در واقع تصمیم در کمیته فنی بر آن شد که کادر فنی از تابستان اردوهای هوازی و آمادگی جسمانی نفرات تیم ملی و آنهایی که شانس دارند را در این دو منطقه برگزار کند که این کار در دو بخش آلپاین و صحرانوردی انجام می‌شود. از هفته قبل هم که برف باریده، تمرینات پیست استارت خورده است.

وی در پاسخ به این سوال آیا سه ماه، فرصت خوبی برای آماده‌سازی ملی‌پوشان برای حضور در المپیک زمستانی است؟ گفت: نظر کادر فنی برای ما ملاک است و کادر فنی به ما می‌گوید که از چه زمانی وارد دامنه بخشی از تمرینات شویم. نظر کادر فنی تا اینجا استفاده از ظرفیت‌های موجود و انجام تمرینات هوازی بوده است. اگر شرایط حضور در پیست‌های داخلی و خارج از کشور را داشتیم، واقعا عالی بود، اما همه بدانند برای برگزاری یک اردوی حداقل بیست روزه در خارج از کشور نیازمند یک بنیه اقتصادی و حمایت مالی قابل توجه هستیم. ورزشکاران اسکی افرادی نیستند که از بنیه اقتصادی بالایی برخوردار باشند و این شرایط منوط به حمایت‌های دولتی می‌شود. ما هیچگونه فضای درآمدزایی و حتی پیست نداریم، به همین دلیل مجبوریم از شرایط موجود خودمان استفاده کنیم و بنا بر شرایط اقتصادی و شرایطی که در ورزش کشور در همه رشته‌ها حاکم است، از شرایط فعلی بهره ببریم. ما تقریبا سه ماه فرصت تا بازی‌های المپیک زمستانی داریم و اگر شرایط مهیا باشد، از پیست‌ها و کمپ‌های خارجی استفاده می‌کنیم. اگر هم این شرایط نباشد، نظر کادر فنی را ملاک قرار می‌دهیم تا بگویند چه کاری می‌توانیم برای آماده‌سازی انجام بدهیم. همچنین مسابقاتی در ترکیه داریم که سعی می‌کنیم ورزشکاران چند روز زودتر بروند و از شرایط آنجا استفاده کنند.

وی درباره اینکه چرا تاکنون اردوی متمرکز آغاز نشده است؟ تصریح کرد: الان اردوی متمرکز تیم ملی شروع شده و کسانی هم که خارج از کشور هستند، قبل از بازگشایی پیست توچال رفته‌اند و از قبل اقدامات خود را انجام داده‌اند. این افراد با برنامه‌ریزی شخصی به مسابقات برون مرزی رفته‌اند و احتمالا در انتهای اردوی خود یک مسابقه در پیش دارند و پس از برمی‌گردند تا به اردوی داخلی اضافه شوند.

 
انتهای پیام/
 
https://www.dana.ir/1784240
ارسال نظر
نظرات