شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 08:28 منتشر شده در مورخ: 1400/08/24 شناسه خبر: 1784349
روایتی از غیرت یک ایرانی؛

وقتی بدعهدی فرانسوی‌ها از یک واردکنندهِ کرج کارآفرین ساخت/ قرق بازار "کلید پریز" و ممانعت از خروج سالیانه ۱۰ میلیون دلار ارز از کشور

وقتی بدعهدی فرانسوی‌ها از یک واردکنندهِ کرج کارآفرین ساخت/ قرق بازار "کلید پریز" و ممانعت از خروج سالیانه ۱۰ میلیون دلار ارز از کشور
کارآفرینی که روزی تجربه تلخ واردات داشته، امروز تولید کننده ای همسو با استاندارد های اروپا است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، زمانی به فکر واردات کالاهای خارجی به ایران بود، با یک نماینده فرانسوی کارش را شروع و اجناس خود را روانه داخل کرد.

بدعهدی خارجی ها زمینه خودباوری وی برای تولید همان محصولات در داخل کشور شد و وی به سمت تولید کلید و پریزهای داخلی ترغیب شد.
 
محمدرضا معصومی واردکننده دیروز و کارآفرین امروز به خبرنگار تیتریک، می گوید؛ نماینده فرانسوی ما را دور زد اما من اعلام کردم همان کالا را در ایران تولید می کنم. 
 
غیرت ایرانی کارخانه ای که تنها با یک دستگاه و ۳ نیرو آغاز به کار کرده بود را به خط تولیدی با ۵۰ نیرو ارتقا داد تا تولید داخلی در این مجموعه رونق بگیرد.
 
 
به گفته این مدیر، تولید چراغ های تونلی، قوطی های کف خواب و کلید و پریزهایی که به پیچ و مهره نیاز ندارند محصول تلاش نیروهایش شد.
 
مصومی ادامه می دهد؛ کالاهای تولید شده در داخل با یک سوم قیمت خارجی روانه بازار می شود و به واسطه کیفیت محصولات با نمونه های خارجی رقابت می کند.
 
مواد اولیه این کلید و پریزها مس، برنج و آهن داخلی بوده و با بومی سازی قطعه توانسته اند صفر تا ۱۰۰ این محصولات را در داخل تولید کنند.
 
معصومی در ادامه به خبرنگار تیتریک، می گوید، تامین اجتماعی و دارایی ما را اذیت می کند، اگر از ما حمایت نشود ۵۰ پرسنل این مجموعه بیکار می شوند.
 
و اما دریافت تسهیلات بانکی با مشقت زیاد از موانع دیگر توسعه در این واحد تولیدی است که همت دستگاه ها را برای حل کارخانه های این چنینی می طلبد.
 
محمدرضا معصومی که تجربه تلخ واردات داشته و این روزها تولید کننده ای همسو با استاندارد های اروپا است،  بزرگ ترین آرزوی خود را جهانی کردن محصولاتش می داند.
 
بدون شک با برداشتن موانع پیش روی این واحد تولیدی، سالانه ۱۲ میلیون قطعه کلید و پریز روانه بازار و از خروج ۱۰ میلیون دلار ارز جلوگیری خواهد شد.
 
حالا کارخانه شایلین ده ها محصول دیگر را در سبد تولید خود قرار داده و با توجه به توان بالای تولید در حال توسعه و گسترش محصولات خود می باشد.
 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1784349
ارسال نظر
نظرات