شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 08:34 منتشر شده در مورخ: 1400/08/24 شناسه خبر: 1784367
مدیرکل استاندارد استان قزوین:

بیش از ۱۰۰مورد پروانه علامت استاندارد در استان قزوین صادر شد

بیش از ۱۰۰مورد پروانه علامت استاندارد در استان قزوین صادر شد
سیروس صارمی گفت: ۱۹۶ پروانه‌های حوزه استاندارد کالاها در هفت ماه گذشته در استان قزوین صادر شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سیروس صارمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ با اشاره به مؤلفه‌ کیفیت در کالاها اظهار کرد: کیفیت، به عنوان پایه تمام استانداردها محسوب می‌شود و نقش مهم و اساسی در تولیدات را ایفا می‌کند.

وی با بیان اینکه تمام کالاهای مشمول استاندارد اجباری باید براساس شاخص‌های تدوین شده تولید شود، افزود: الزام واحدهای تولیدی در رعایت استانداردها موجب می‌شود تا این واحدها ضمن پایبندی به قوانین، ضوابط و استانداردهای لازم، خود را برای رقابت در فضایی با واحدهای هم‌تراز آماده کنند.
 
مدیرکل استاندارد استان قزوین با اشاره به روش‌های سنجش و ارزیابی کیفیت محصولات داخلی گفت: محصولات در خط تولید با حضور کارشناسان و مدیران مرتبط، طبق شاخص‌های مدنظر کنترل و تایید صلاحیت می‌شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: کارشناسان اداره استاندارد هر کالایی که از سایر استان‌ها وارد قزوین می‌شود را برای بررسی رعایت شاخص‌های استاندارد و جلوگیری از تخلفات در آنها مورد ارزیابی قرار می‌دهند.
 
صارمی گفت: با توجه به اینکه رضایت مشتری بستگی به کیفیت محصول تولیدی دارد، بخش قابل توجهی از فعالیت‌های اداره استاندارد در راستای کیفی سازی محصولات و جلب رضایت مردم است.

مواد اولیه نامرغوب کیفیت کالاها را خدشه‌دار کرده است
 

وی با بیان اینکه واحدهای تولیدی برای دسترسی به مواد اولیه در مضیقه هستند و این امر در کیفیت محصول نهایی تاثیرگذار خواهد بود، یادآور شد: دلایل مختلفی موجب شده استقبال از خرید برخی کالاهای ایرانی کاهش یابد که از جمله آن می‌توان به ترویج برندهای خارجی و سهل‌انگاری واحدهای تولیدی در توجه به ارتقاء کیفیت اشاره کرد.

مدیرکل استاندارد استان قزوین با اشاره به راهکارهای افزایش کیفیت محصولات اذعان کرد: استانداردهای تدوین شده را بازنگری و بروزرسانی می‌کنیم چراکه این امر می‌تواند در بومی سازی و ارتقای کیفیت کالاهای داخلی کمک کند.

این مقام مسئول ادامه داد: کالاهای وارداتی در بدو ورود به گمرکات توسط کارشناسان ارزیابی شده و در صورت عدم رعایت استانداردهای لازم، به نمایندگی مربوطه ارجاع و از ورود آن به داخل کشور جلوگیری می‌شود.

صارمی گفت: تسهیلاتی برای واردکنندگان در بخش گمرکات نیز در نظر گرفته شده و با بازنگری روش‌های اجرایی و دستورالعمل‌ها به نوعی زمان ماندگاری کالا برای پاسخگویی در حوزه استاندارد را کاهش داده‌ایم.

وی با اشاره به صدور 196 پروانه‌های حوزه استاندارد کالاها در هفت ماه گذشته در سال‌جاری تصریح کرد: 82 مورد پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری، 11 مورد پروانه کاربرد علامت استاندارد تشویقی، 95 مورد تمدید پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری، 8 مورد پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده‌ها در محصولات کشاورزی در استان قزوین صادر شده است.

مدیرکل استاندارد استان قزوین اذعان کرد: مردم شکایات خود نسبت به استانداردهای محصولات را می‌توانند با ارسال پیامک به سامانه رسیدگی به شکایات مردمی به شماره 1000001517 مطرح و همچنین با ارسال کد 10 رقمی در زیر محصولات به سامانه 10001517 از وضعیت استاندارد محصول مورد نظر اطمینان حاصل کنند.

صارمی در پایان بیان کرد: توصیه می‌کنیم مردم کالای داخلی خریداری کنند چراکه استانداردهای این کالاها تحت کنترل و نظارت دستگاه‌های متولی وزارت بهداشت، تعزیرات، استاندارد و صمت است؛ علاوه براین خرید محصولات داخلی در حمایت از تولیدکنندگان داخلی می‌تواند موثر باشد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1784367
ارسال نظر
نظرات