شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 12:47 منتشر شده در مورخ: 1400/08/24 شناسه خبر: 1784412
معاون حمل و نقل خراسان شمالی اعلام کرد؛

حمل ۵ میلیون تن کالا از خراسان شمالی با ناوگان باری/ ناوگان کامیون سنگین در فهرست مشاغل سخت قرار گیرد

حمل ۵ میلیون تن کالا از خراسان شمالی با ناوگان باری/ ناوگان کامیون سنگین در فهرست مشاغل سخت قرار گیرد
سعید سبحانی گفت: رانندگان کامیون سنگین استان هر ساله به طور میانگین پنج میلیون تن کالا از استان به سایر نقاط کشور حمل می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سعید سبحانی، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی در گفت و گو با عصراترک اظهار کرد: در خراسان شمالی، در حال حاضر هفت هزار و 800 نفر راننده کامیون سنگین دارای کارت هوشمند هستند که در زمینه حمل بار فعالیت می کنند.

سبحانی گفت: در استان، بیشترین فروانی رانندگان فعال در زمینه حمل بار دارای سابقه کاری 15 تا 19 ساله هستند.

وی افزود: در استان بیشترین رانندگان فعال در سن 40 تا 49 سال هستند.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی عنوان کرد: رانندگان کامیون سنگین استان هر سال 5.3 میلیون تن کالا از شهرستان استان به سایر نقاط کشور و به همین میزان نیز از سایر نقاط کشور به استان جابجا می کنند.

وی گفت: البته روند حمل و جابجایی کالا توسط این رانندگان در زمان قبل از شیوع بیماری کرونا همه ساله تا پنج درصد افزایش داشت، با این وجود، پس از شیوع این بیماری، حمل بار استان اندکی کاهش یافته است.

سبحانی در ادامه به فعالیت سخت رانندگان در این رسته شغلی اشاره کرد و گفت: رانندگان کامیون سنگین همچنان منتظر هستند که رسته شغلی آنان به عنوان شغلی سخت و زیان آور محسوب شود تا این رانندگان بتوانند از مزایای آن بهره مند شوند.

وی افزود: همچنان به این تقاضای آنان ترتیب اثری داده نشده است.

این مسئول در بخش دیگری از سخن خود در پاسخ به این سوال که شماری از رانندگان کامیونی استان که هنوز به سن بازنشستگی نرسیده اند نسبت به فعالیت رانندگانی که به سن بازنشستگی رسیده اند اما همچنان به حمل بار مشغول هستند، گلایه و مطرح کرده اند که فعالیت این بازنشستگان، تعداد و حجم بار را برای رانندگان غیر بازنشسته کمتر کرده است، اظهار کرد: رانندگانی که با گواهی سازمان تامین اجتماعی به مدت 30 سال پرداخت بیمه داشته باشند، بازنشسته خواهند شد.

وی گفت: با این وجود، در صورت تمایل رانندگان به ادامه فعالیت در این رسته شغلی، آنان با تاییدیه سازمان تامین اجتماعی می توانند تا 69 سالگی به فعالیت خود ادامه دهند.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی افزود: پس از مکاتبه سازمان تامین اجتماعی به این اداره کل مبنی بر بازنشسته شدن راننده ، کارت هوشمند راننده در سامانه غیر فعال می شود.

سبحانی خاطرنشان کرد: رانندگان با توجه به وضعیت جسمانی خود در مسیرهای کوتاه و طولانی فعالیت می کند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1784412
ارسال نظر
نظرات