شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 10:30 منتشر شده در مورخ: 1400/08/25 شناسه خبر: 1784708
عضو کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد؛

ضرورت اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی

ضرورت اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی
اسماعیل حسین زهی با تاکید بر ضرورت اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی گفت: مقرر شد در راستای اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی سازمان امور مالیاتی با همکاری راه و شهرسازی خانه‌های خالی را مشخص کند و مالیات به صورت پلکانی اخذ شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اسماعیل حسین زهی در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز، درباره ضرورت اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی اظهار داشت: این قانون سال گذشته تصویب شد و با پیگیری های انجام شده نزدیک به یک میلیون و اندی از مالکین در سامانه مربوطه ثبت‌نام کردند.

وی با تاکید بر ضرورت اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی افزود: مقرر شد در راستای اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی سازمان امور مالیاتی با همکاری راه و شهرسازی خانه های خالی را مشخص کند و مالیات به صورت پلکانی اخذ شود.

حسین زهی تصریح کرد: بهترین روش این است که خانه های خالی اجاره داده شوند زیرا در این صورت  مالیات به صورت تکلیفی اخذ می شود.

وی عنوان کرد: حدود هفت تا هشت سال توجه کمتری به تولید مسکن شد و تنها بحث مسکن مهر مطرح بود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: دولت یازدهم و دوازدهم بر این بود با توجه به اینکه مسکن مهر متقاضی نداشت آن را تکمیل و واگذار کند و پس از اینکه توجه کمتری به مسکن شد قیمت ها به صورت سرسام آور افزایش یافت.

حسین زهی با اشاره به اجرای قانون جهش تولید مسکن خاطرنشان کرد: طرح جهش تولید مسکن با استقبال خوبی مواجه شد بر همین مبنا سایت تا ۱۵ آذر ماه برای ثبت‌نام افراد متقاضی باز است.

وی افزود: در طرح جهش تولید مسکن، دولت موظف است سالیانه یک میلیون واحد مسکن بسازد و تحویل دهد و زمین تقریبا به صورت رایگان تعلق می گیرد.

حسین زهی خاطرنشان کرد: همچنین در طرح جهش تولید مسکن   برای ساخت مسکن در کلانشهرها و ابرشهر ها وام های طولانی مدت پرداخت می شود که  امیدواریم با این اقدامات بتوان جلوی افزایش قیمت سرسام آور مسکن را گرفت.

وی با اشاره به چالش‌های حوزه مسکن عنوان کرد: با توجه به‌ اینکه هم قیمت مسکن و هم مصالح ساختمانی به صورت سرسام آوری افرایش یافته بود چهار وزارت خانه دخیل شدند تا سیمان و پروفیل با قیمت تمام شده عرضه شود و مابقی مصالح هم به صورت قیمت تمام شده نرخ گذاری شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1784708
ارسال نظر
نظرات