شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:31 منتشر شده در مورخ: 1400/08/25 شناسه خبر: 1784824
فرمانده سپاه الغدیر استان یزد:

کنگره ملی هزار دانش‌آموز شهید یزد برگزار می‌شود/بسیج مکتبی برای حیات طیبه

کنگره ملی هزار دانش‌آموز شهید یزد برگزار می‌شود/بسیج مکتبی برای حیات طیبه
سردار پورشمسی، فرمانده سپاه الغدیر استان یزد گفت: مجوز برگزاری کنگره ملی هزار دانش آموز شهید استان یزد دریافت شده و در هفته بسیج کلید می‌خورد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به گزارش خبرنگار یزدرسا، سردار رضا پورشمسی، صبح سه شنبه در نشستی خبری به مناسبت هفته بسیج با اشاره اینکه بسیج مکتبی برای حیات طیبه دنیوی و اخروی است، اظهار داشت: در تمام دنیا وقتی سخن از مکتب سیستمی به میان می آید، غرض مکتبی است که بتواند حیات طیبه زندگی اخروی و دنیوی را به ارمغان بیاورد.

وی با اشاره به اینکه مکتب بسیج، مکتبی برگرفته از باورهای دینی و قرآن و اندیشه ها و سبک‌های زندگی ائمه اطهار (ع) است، افزود: بسیج با تولد خود توانست حرکت‌های بزرگی در نظام مقدس جمهوری اسلامی انجام دهد که ثمره آن سال‌ها نصیب ملت، نظام و انقلاب خواهد شد.

پورشمسی با اشاره به شکل گیری گروه‌های اندیشه ورز در بسیج بیان کرد: امروز در بسیاری از کشورهای دنیا با این افق مواجه هستیم که گروه های اندیشه ورز مردمی برای حکمرانی خوب برنامه ریزی می کنند و بسیج در کشور ما با شکل دهی این گروه‌ها سعی در ایجاد شرایط خوب با ارائه راهکارهای علمی و میسر، دارد.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با اشاره به دیدگاه‌های امامین انقلاب اسلامی در مورد بسیج عنوان کرد: اگر امروز مسئولان از بسیج و ظرفیت‌های آن غفلت کنند، ظرفیت عظیمی را برای پیشبرد اهداف انقلاب و توسعه و پیشرفت کشور از دست داده اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح برنامه های هفته بسیج پرداخت و اظهار داشت: هفته بسیج امسال از 29 آبان آغاز می شود و با اجرای هزار و 500 برنامه در رده های مختلف پایگاه های مقاومت، سازمان‌های بسیج و بسیج اقشار در پنجم آذرماه با شعار «بسیج؛ پاره تن مردم» به پایان می رسد.

پورشمسی یادآور شد: در هفته بسیج، نمایشگاه جهادگران علمی در حسینیه ثارالله برگزار می شود همچنین اجلاسیه ستاد اقامه نماز نیروهای مسلح سپاه و بسیج از برنامه های شاخص این هفته است.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد ادامه داد: مجوز کنگره ملی هزار دانش آموز شهید استان یزد نیز صادر شده و در هفته بسیج امسال، کلید می خورد و امیدواریم با تشکیل ستاد این کنگره، بتوانیم شاهد برگزاری آن در سال آینده باشیم.

وی اظهار داشت: ای دومین کنگره مرتبط با شهداست که در استان یزد در گستره ملی برگزار می شود و در آستانه برگزاری سومین کنگره ملی نیز قرار گرفته ایم.

گفتنی است؛ سردار پورشمسی در این نشست به سئوالات خبرنگاران در حوزه های مختلف از جمله آب و تنش‌های آبی استان پاسخ داد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1784824
ارسال نظر
نظرات