شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 09:19 منتشر شده در مورخ: 1400/08/26 شناسه خبر: 1784976
مدیرگروه بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی قزوین:

بیش از ۲میلیون دُز واکسن به استان قزوین اختصاص یافت/ ۹ هزار دُز واکسن در نوبت سوم تزریق شد

بیش از ۲میلیون دُز واکسن به استان قزوین اختصاص یافت/ ۹ هزار دُز واکسن در نوبت سوم تزریق شد
صفر فیض‌اللهی گفت: از ابتدای شیوع کرونا، بیش از دو میلیون و ۱۰۰ هزار دُز واکسن به این استان تخصیص یافته و از این میزان، بالغ بر یک میلیون و۶۸۰ هزار دُز به جامعه هدف تزریق شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ صفر فیض‌اللهی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت صبح قزوین؛ با اشاره به آخرین وضعیت واکسیناسیون استان قزوین اظهار کرد: از ابتدای واکسیناسیون کرونا، بیش از دو میلیون و ۱۰۰ هزار دُز واکسن به استان تخصیص یافته که از این میزان، بالغ بر یک میلیون و۶۸۰ هزار دُز یعنی ۷۸ الی ۷۹ درصد واکسن‌های اختصاص داده شده به استان تزریق شده است.
وی افزود: از مجموع یک میلیون و ۶۸۰ هزار دُز واکسن تزریق شده به استان، تقریبا ۹۳۴ هزار دز مربوط به نوبت اول، ۷۳۸ هزار دز مربوط به نوبت دوم و حدود ۹ هزار دز مربوط به نوبت سوم است.

مدیرگروه بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: باتوجه به اینکه زمان تزریق نوبت سوم واکسن، چهار ماه بعد از تزریق نوبت دوم واکسن‌های برکت، سینوفارم و بهارات بوده، تقریبا ۹ هزار دُز واکسن در نوبت سوم به افراد بالای ۶۰ سال در استان تزریق شده است.

 
بیش از ۴ هزار نفر از کادر درمان نوبت سوم واکسن کرونا را دریافت کردند
 
فیض‌الهی تصریح کرد: از مجموع ۹ هزار دز واکسن تزریق شده در نوبت سوم تقریبا ۴ هزار و ۵۰۰ دز مربوط به کادر بهداشت و درمان استان است و این افراد در برابر کرونا واکسینه شدند.

وی گفت: حدود ۸۶ درصد از افراد بالای ۱۲ سال واجد شرایط دز اول و ۶۸ درصد دز دوم واکسن را دریافت کرده‌ و بیش از ۹۳ درصد دانش‌آموزان ۱۲ الی ۱۸ سال استان در برابر کرونا واکسینه شده‌اند.

این مقام مسئول ضمن اشاره به انواع واکسن‌های تزریق شده گفت: هفت نوع واکسن از جمله سینوفارم، آسترازنکا، برکت، اسپوتنیک، پاستوکووک، اسپایکوژن و بهارات در استان به افراد واجد شرایط تزریق شده است.

فیض‌اللهی با بیان اینکه واکسن اسپایکوژن به تازگی وارد استان شده اما هنوز تزریق نشده است، عنوان کرد: از مجموع واکسن‌های تزریق شده، ۸۳ درصد مربوط به سینوفارم، ۸ درصد مربوط به آسترازنکا، بیش از ۷ درصد مربوط به برکت، یک درصد مربوط به اسپوتنیک و ۲/. درصد مربوط به بهارات و استوکووک است.
 
۱۶ مرکز تجمیعی واکسیناسیون در استان فعال است
 
وی ادامه داد: با وجود اینکه انواع واکسن به اندازه کافی در استان موجود و اثربخشی واکسن‌ها نسبتا یکسان است و افراد براساس علاقه خود می‌توانند واکسن مورد نظر را دریافت کنند، تقریبا ۱۵۱ هزار نفر از جمعیت بالای ۱۲ سال در استان هیچکدام از واکسن‌ها را دریافت نکرده‌اند.

مدیرگروه بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی قزوین ابراز کرد: ۱۶ مرکز تجمیعی واکسیناسیون در استان و یک مرکز در هر شهرستان فعال است و روزانه ۱۰ هزار دُز واکسن در این مراکز تزریق می‌شود؛ مرکز واکسیناسیون نمایشگاه بین‌المللی استان بیشترین ساعت فعالیت را به خود اختصاص می‌دهد.

فیض‌اللهی اذعان کرد: صدرصد کادر درمان در برابر کرونا واکسینه شده و تعدادی از آنها در انتظار دریافت نوبت سوم واکسن هستند؛ همچنین پوشش واکسیناسیون مادران باردار نیز بالای ۹۸ درصد است و این افراد استقبال مناسبی از واکسیناسیون داشتند.

این مقام مسئول در پایان یادآور شد: کاهش مرگ و میر و بستری‌ها مهم‌ترین هدف واکسیناسیون بوده و تمام واکسن‌های موجود در استان از این ویژگی‌ها برخوردار است و مردم با مراجعه به مراکز تجمیعی واکسیناسیون می‌توانند نسبت به دریافت واکسن اقدام کنند.


انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1784976
ارسال نظر
نظرات