شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 12:38 منتشر شده در مورخ: 1400/08/26 شناسه خبر: 1785087
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛

روشنایی چراغ کتابخوانی در شرایط کرونایی/ کتابخانه زابل و کمب مراد آباد چابهار در آستانه افتتاح

روشنایی چراغ کتابخوانی در شرایط کرونایی/ کتابخانه زابل و کمب مراد آباد چابهار در آستانه افتتاح
حامد زارعی با بیان این که چراغ کتابخوانی در شرایط کرونایی خاموش نشد، گفت: کتابخانه زابل و کمب مراد آباد چابهار به زودی به بهره برداری می رسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون؛ حامد زارعی، مدیرکل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان در مراسم تکریم از خادمان و فعالان عرصه کتاب، کتابخانه و کتابداری که پیش از ظهر امروز برگزار شد، بیان کرد: در شرایطی که اقبال به فضای مجازی بیشتر شده، فعالان حوزه کتاب، سختی های بیشتری را متحمل شدند و با تمام وجود سعی کردند که اجازه ندهند چراغ کتابخانه ها خاموش شود.

وی افزود: رنگبندی های کرونایی در فعالیت کتابخانه ها تاثیرگذار بود، اما فعالیت های فرهنگی محدود نشد و فرصت پیدا کردیم تا در فضای مجازی حضور بیشتری داشته باشیم.

 این مقام مسئول اضافه کرد: در ایام کرونا طرح پیک کتاب به صورت رایگان در استان راه اندازی شد، بر این اساس بعد از دریافت پیامک، کتاب مورد درخواست مردم به منازلشان ارسال می شد.

وی با اشاره به توسعه زیرساخت های کتابخانه ای، گفت: چند اتفاق زیربنایی تا پایان سال در این حوزه در استان خواهیم داشت، کتابخانه عمومی کمب مراد آباد و استاد ایرج افشار در زابل به زودی به بهره برداری می رسد.

زارعی اضافه کرد: همچنین سه کتابخانه در زابل و در خاش در دست احداث است که کلید آن تا پایان سال تحویل می شود، واگذاری دو کتابخانه در خاش و کنارک نیز در دستور کار قرار دارد.
 

بر اساس این گزارش، در این آیین  کتاب "دریا در جیب" نوشته عباس باقری، شاعر برجسته و معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان رونمایی شد.

همچنین فرمانداران برتر حوزه کتاب، کتابداران، اعضا، فعالان و برگزیده های این بخش تجلیل شدند، از سیمین شهرکی خبرنگار عصر هامون نیز به عنوان فعال رسانه ای در عرصه کتاب تقدیر شد.

انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1785087
ارسال نظر
نظرات