شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 09:29 منتشر شده در مورخ: 1400/08/28 شناسه خبر: 1785431
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد تشریح کرد؛

سرما؛ علت افزایش اخیر مبتلایان کرونا در استان یزد

سرما؛ علت افزایش اخیر مبتلایان کرونا در استان یزد
نیکوکار سرمای هوا را یکی از دلایل افزایش اخیر مبتلایان کرونا در استان دانست و نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی تأکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حبیب نیکوکار معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با تاکید بر اینکه در حال حاضر شاهد فعالیت‌های بسیار موثر کادر درمان و احاطه کامل آنها بر شرایط موجود هستیم، گفت: کادر درمان در اوایل کرونا چون بیماری جدید بود، شیوع آن و مرگ‌ومیرها آمار بالاتری را نشان می‌داد، در حال حاضر بیمارستان‌های خصوصی و دولتی به‌خوبی بیماران را پذیرش و نسبت به انجام مراحل درمان به بهترین شکل عمل می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه سیر افزایشی بیماران مبتلا به کرونا در استان یزد، اظهار داشت: یکی از دلایل این افزایش مبتلایان سردی هوا است و خیلی نگران‌کننده نیست.

نیکوکار به همراهی مطلوب مردم در بحث رعایت موارد بهداشتی اشاره کرد و گفت: ساده‌انگاری در خصوص این ویروس اصلی‌ترین نگرانی به شمار می‌رود چون باید بدانیم که در کنار انجام واکسیناسیون، پروتکل‌های بهداشتی را نیز باید مدنظر قرار داد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد از دیگر نگرانی‌ها را شروع مدارس بیان کرد و اذعان داشت: هم‌اکنون شاهد افزایش مختصری در ابتلای کودکان هستیم که این مسئله جز نگرانی‌ها است.

وی گفت: شست و شوی دست‌ها، استفاده از ماسک، جلوگیری از دورهم نشینی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی از مواردی است که از ابتدا نسبت به آن تاکید شده و هم‌اکنون نیز بعد از انجام واکسیناسیون باید به آن توجه کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1785431
ارسال نظر
نظرات