شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 15:27 منتشر شده در مورخ: 1400/08/28 شناسه خبر: 1785516
در خطبه های نماز جمعه شهرستان های استان اردبیل مطرح شد؛

خدمت بی منت به مردم، برگرفته از روحیه بسیجی است/ مدیریت عادلانه، سرلوحه مسئولین شود

خدمت بی منت به مردم، برگرفته از روحیه بسیجی است/ مدیریت عادلانه، سرلوحه مسئولین شود
ائمه جمعه استان اردبیل در خطبه های نماز جمعه این هفته به تبیین ویژگی های بسیج پرداخته و اعلام داشتند:خدمت بی منت به مردم، برگرفته از روحیه بسیجی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سبلان ما، ائمه جمعه استان اردبیل در خطبه های نماز جمعه این هفته به تبیین ویژگی های بسیج پرداخته و اعلام داشتند:خدمت بی منت به مردم، برگرفته از روحیه بسیجی است.

 

امام جمعه موقت اردبیل:

لزوم تسریع در اجرایی شدن منطقه آزاد تجاری اردبیل / مبارزه با انحرافات و خرافات از شاخص های انسان رشید است

جت الاسلام و المسلمین فرج بهزاد امام جمعه موقت اردبیل در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن دعوت به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: اگر انسان ذره ای درک به خرج دهد قطعا گناه را ترک می کند در نظر بگیرید الان در بازار سم هم می فروشند اما هیچ عاقلی سم نمی خرد بخورد گناه سم است و هیچ انسان دارای درکی وجود خود را که پرودگار متعال به عنوان امانت به او سپرده است به گناه آلوده نمی کند.

وی با بیان اینکه نباید  فقط به فکر دنیا باشیم خاطر نشان کرد: هر کس بزرگترین  غم و غصه اش آخرت باشد خداوند امور دنیوی او را هم سامان می بخشد چناچه فقط به فکر دنیا باشیم صفا و پاکی نمی ماند ما باید آخرت را برای خودمان هدف قرار دهیم این دنیا گذرگاه است ما باید به قرار گاه فکر کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین بهزاد با تاکید بر اینکه شهدا الگوهای فاخری بودند که انقلاب اسلامی ارائه کرد گفت: سردار سلیمانی حرکتی کرد که دنیا را به تلاطم واداشت و برخی از شهدای بزرگوار ما در سن کم معامله ای با خداوند کردند که باید با حسرت به آنها نگاه کنیم.

وی گفت: تقوای الهی فقط این نیست که انسان نماز و روزه اش  را به وقت به جا بیاورد و با هیچ چیز کار نداشته باشد بالاترین و بزرگترین عبادت و عابدترین فرد شخصی است که خیرخواه بندگان خدا باشد اگر چند روزی فرصت و امکانات به دست مان افتاده است باید گرهی را باز کنیم بنابراین بالاترین تقوا این نیست که نماز بخوانیم و با هیچ چیزی کار نداشته باشیم بالاترین تقوا این است که خیرخواه مردم باشیم. اینکه به فکر بندگان خدا نباشیم خلاف تقوای الهی است امام صادق (ع): واجب است بر مومن که خیر برادر مومنش را بخواهد.

امام جمعه موقت اردبیل با بیان اینکه هر کسی برای ما خیرخواه نیست عنوان کرد: رسول گرامی اسلام چهار شاخص و علامت برای انسان خیرخواه بیان کرده است: 1. قضاوتش بر اساس حق است 2. منصف است3.هر چه برای خود می پسندد برای مردم هم همان را بپسندد4. تجاوز کار نیست و به حق کسی تجاوز نمی کند .

وی گفت: اگر از تریبون نماز جمعه حرفی گفته می شود تماما از باب خیرخواهی است در این جایگاه هدفمان این است که شادی و دلخوشی امت را ببینیم هر انسان با شرافتی وقتی می بیند یک انسان گرفتار شده است و می تواند گره او را باز کند اقدام به این کار می کند.

امام جمعه موقت با اشاره به آیه 51 سوره انبیاء گفت: میزان و ملاک رشید  بودن انسان چیست؟ از کجا بفهمیم انسان رشد کرده است یا غیر رشید است ؟ ایمان برجسته نشانه رشد انسان است یکی از معیارهای رشید بودن انسان تصمیم های شجاعانه است و یکی از مهم ترین شاخص های انسان رشید این است که با انحرافات و خرافات مبارزه کند .

وی در پایان با بیان اینکه تحولات با سرعت بالایی انجام می گیرد و نباید زمان را از دست بدهیم بر لزوم تسریع در اجرایی شدن موضوع منطقه آزاد در استان تاکید کرد و گفت: امام خمینی (ره) فرمود: "مجلس عصاره فضائل ملت است"؛ بنابراین مردم از نمایندگان خودشان انتظار دارند. منطقه آزاد استان چند وقتی است که به پشتوانه دوندگی های مسئولان و نمایندگان و نامه نگاری ها و پیگیری های نماینده محترم ولی فقیه در استان شامل استان اردبیل شده است اما استان ما چند وقتی است به خاطر اینکه از کجا شروع کنیم از این موضوع عقب مانده است . چندماه پیش نماینده محترم ولی فقیه از نمایندگان قول گرفته است اما خبری از آنها نیست لذا نمایندگان محترم باید رشید بودن خود را نشان دهند بنده از عزیزان خواهش می کنم که با سرعت تصمیم بگیرند و کار را از جایی شروع کنند .

 

امام جمعه شهرستان نیر:

خدمت بی منت به مردم، برگرفته از روحیه بسیجی است/ مسئولین به توزیع ناعادلانه آرد در منطقه رسیدگی کنند

حجت الاسلام آیت نعمتی امام جمعه شهرستان نیر به ویژگی های بسیج اشاره کرد و گفت: روحیه بسیجی، روحیه اتحاد و هم افزایی است.

امام جمعه شهرستان نیر از تقوا به عنوان زنده کردن دیانت در محیط کار نام برد و گفت: برای ایجاد حکمرانی اسلامی اگر مسئولان تقوا داشته باشند، اهداف انقلاب اسلامی خود به خود عملیاتی می شود.

وی افزود: اگر مسئول اداره برای اقامه نماز  در نمازخانه جلوتر از بقیه حاضر شود یقینا همکارانش نیز با نشاط و روحیه حاضر خواهند شد.

حجت الاسلام نعمتی با بیان اینکه اگر یک مجموعه از روحیه تقوا برخوردار باشد، کارایی آن مجموعه هم افزایش پیدا خواهد کرد، گفت: تنها در این صورت است که مطالبه خیرخواهانه مردم چه به صورت حضوری و چه مجازی رسیدگی می شود.

وی افزود: اگر مسئول با تقوا باشد همه توان و نیروی خود را برای حل مشکلات مردم به خاطر مصالح کشور و منطقه به کار خواهد گرفت، گفت: تقوای مسئولان، منجر به شنیدن صدای مردم و حضور در بین آنها در راستای خدمت بی منت به آنها می شود.

امام جمعه شهرستان نیر در ادامه سخنان خود به شهوت قدرت و دنیا پرستی اشاره کرد و گفت: امروز عده ای به بهانه های مختلف خودشان غرق در پول و دنیاپرستی و حفظ جایگاه در هر شرایطی هستند و از انجام هرگونه دورویی، نفاق، شایعه پراکنی و تشویش اذهان عمومی برای رسیدن به امیال خود فرو نمی گذارند که این برخلاف خدمت بی منت به مردم است و پذیرفتنی نیست.

وی به شرایط ایجاد فساد در جامعه نیز اشاره کرد و گفت: آنچه که جامعه را فاسد می‌کند، غرق شدن در شهوات، مقام پرستی و وجهه نامناسب پیدا کردن است که موجب از دست رفتن روح تقوا و فداکاری می شود.

حجت الاسلام نعمتی با بیان اینکه بی تقوایی مسئول، موجب فساد در جامعه می شود گفت: به همین خاطر بسیجی باید در وسط میدان باشد تا ضمن جلوگیری از بروز فساد، فضیلت های اصلی انقلاب نیز زنده بماند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ویژگی های بسیجی اشاره کرد و گفت: روحیه بسیجی روحیه ایثار، همکاری ، نوعدوستی، بصیرت افزایی در جامعه است.

این مبلغ اسلامی با بیان اینکه روحیه خدمت بی منت بر گرفته از روحیه بسیجی است، گفت: روحیه بسیجی، روحیه اتحاد و هم افزایی است.

وی با بیان اینکه روحیه بسیجی در تضاد با منافع فردی و حزبی است، گفت: تنها با روحیه بسیجی می توان برابر نفاق و دورویی ایستاد چراکه روحیه بسیجی در خدمت بی منت است تا عقب ماندگی های کشور را جبران کند.

امام جمعه شهرستان نیر به اقدامات سپاه و بسیج در راستای محرومیت زدایی در منطقه اشاره کرد و گفت: سپاه با ارائه تسهیلات برای نصب پنل های خورشیدی برای خانواده های بی بضاعت در منطقه تاکنون  با همکاری اداره برق شهرستان به 50 نفر در این زمینه خدمت رسانی کرده است که قابل تقدیر است.

وی گفت: ساخت خانه محروم، آبرسانی برای روستاهای فاقد آب شرب، حمایت از جوانان در ورزش، مشاغل خرد و حمایت از زنان، ایجاد اشتغال پایدار و راه اندازی کارگاه های قالی بافی،لحاف دوزی، جلسات صالحین و بصیرت افزایی برگرفته از  روحیه بسیجی است.

حجت الاسلام نعمتی در بخش پایانی سخنان خود به سفر استاندار اردبیل به شهرستان نیر اشاره کرد و گفت: حضور استاندار در شهرستان نیر و دیدار با خانواده شهدا و مردم منطقه منجر به امیدافزایی بین مردم شد.

وی از تشویق سرمایه کذاران برای حضور سازنده و تاثیرگذار در شهرستان نیر از جمله برکات سفر استاندار اردبیل به شهرستان نیر نام برد و گفت: امیدواریم با اجرای مصوبات سفر، وعده های مسئولین استان در شهرستان محقق شود.

امام جمعه شهرستان نیر به دعوت استاندار اردبیل از نخبگان، فرهنگیان،اهالی علم و فرهنگ برای توسعه همه جانبه استان به ویژه در حوزه اقتصادی شامل گردشگری و کشاورزی اشاره کرد و گفت: استاندار جوان اردبیل با درک درد مردم و لمس مشکلات آنها در راستای رفع موانع پیشرفت و ابادانی  منطقه قول مساعد داده است.

وی با بیان اینکه خدمت بی منت به مردم وقت و زمان نمی شناسد، گفت: مدیران استانی و شهرستانی نباید در راه خدمت به مردم اسیر حواشی شوند.

حجت الاسلام نعمتی مشکل آرد و نان در شهرستان نیر را متذکر شد و گفت: موضوع توزیع ناعادلانه آرد و طبخ نامناسب نان در شهرستان نیر به معضل جدی تبدیل شده است به طوری که  بعضی روزها بعد از ظهر به بعد با وجود جاده ترانزیتی در شهرستان، نان پیدا نمی شود.

وی با بیان اینکه آرد و غله استان باید بسته های تشویقی و توبیخی برای نانوایان پیش بینی کند، گفت: مدیریت آرد و نان توسط فرمانداران با وجود حجم عظیم کارهای به جامانده و مصوبات اجرا نشده در شهرستان کار غیرقانونی است.

وی  با بیان اینکه تهدید نانوایان کار غیراصولی و غیرقانونی است از اعضای شورای تامین به خصوص مدیران قضایی و امنیتی طبق درخواست عموم مردم  خواست؛  این موضوع را سریعا پیگیری کنند تا مشکلات مردم  در این زمینه برطرف شود.

امام جمعه بیله سوار :

مدیریت عادلانه، سرلوحه مسئولین شود

حجت الاسلام والمسلمین عزیزی امام جمعه بیله سوار در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهر،ضمن دعوت همگان به رعایت تقوای الهی،فرا رسیدن هفته بسیج را به بسیجیان سلحشور تبریک گفت.

وی در ادامه ضمن برشمردن شاخصه ها و ویژگی های بسیجی، این شجره طیبه را از برترین و مهم ترین برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست که در همه صحنه ها حضور این نهاد انقلابی و ارزشی به بهترین شکل ممکن احساس میگردد.

امام جمعه بیله سوار با اشاره به کارشکنی ها و بهانه تراشی های آمریکا در بحث تحریم های ظالمانه علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تنها راه برون رفت و خنثی سازی کشور از این عمل ظالمانه را توجه به پتاسیل های داخلی،حمایت از سرمایه گذاران، توزیع متوازن ثروت در تمام مناطق  و رفع محرومیت های اجباری و تحمیلی دانست.

عزیزی ضمن تذکر به مسئولین کشوری، از آنان خواست،مدیریت عادلانه،توجه به پیوست عدالت و خروجی های فرهنگی در اقدامات ملی و استانی را سرلوحه کار خود قرار دهند‌.

وی در ادامه افزود: مسئولین باید از فرصت صبر انقلابی و جهادی مردم در همراهی نظام را مغتنم شمرده و بیشترین تلاش و کوشش را برای رفع عدالت منطقه ای بخصوص رفع محرومیت شهرستان مرزی بیله سوار بکار گیرند و بیش از این مردم این منطقه را در توزیع فقر و محرومیت گرفتار نکنند.

خطیب جمعه بیله سوار در پایان با اشاره به انتصاب اعضای جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی توسط رهبر معظم انقلاب،به ابعاد گوناگون این بازسازی ساختاری فرهنگی توسط معظم له در گام دوم انقلاب پرداخت.

 

امام جمعه خلخال: امور منطقه را به افراد اصلح بسپارید

حجت الاسلام کریم اسدی در خطبه های نماز جمعه خلخال با تاکید بر دقت نظر در انتخاب مدیران و مسئولان اجرایی این شهرستان اظهار کرد :با به کارگیری افراد صالح معتقد به نظام و دلسوز به منطقه از هدر رفت سرمایه های منطقه جلوگیری کنید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه این شهرستان در گذشته به واسطه واگذاری طرح های سرمایه گذاری  اقتصادی به سرمایه گذاران فاقد اهلیت و ناکارآمد ضرر و زیان فراوانی را متحمل شده است افزود: نیمه کاره رها شدن کارخانه سیمان و بلاتکلیفی آن پس از گذشت ۲۰ سال  نمونه ای از این  اقدامات در شهرستان است. 

وی اظهار کرد: انتظار از مسئولان استان و شهرستان دقت نظر و توجه جدی به سرمایه  اهلیت و توانایی مالی سرمایه گداران طرح های اقتصادی است.

امام جمعه خلخال گفت: یکی از عوامل عقب ماندگی و توسعه نیافتگی این شهرستان مدیریت امور به دست افرادی است که بدون برنامه و بی حساب و کتاب دست به  انجام امور شهرستان زده اند.

حجت الاسلام اسدی همچنین با تقدیر از همکاری مردم این شهرستان در اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی گفت: انتظار از مردم با فرهنگ این منطقه ادامه این روند، استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی تا زمان پایان کرونا است.

وی با توصیه به گردانندگان فضای مجازی گفت:زمان برای جبران خطا و اشتباه در بستر فضای مجازی بسیار کوتاه است بنابراین تا زمان اطمینان از یک مطلب از درج آن در فضای مجازی جدا پرهیز شود.

امام جمعه اصلاندوز:

امروز کشورهای مختلف به دنبال الگوگیری از تفکر بسیجی هستند

حجت الاسلام عظیم اسدزاده در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان اصلاندوز با تبریک و گرامیداشت هفته بسیج اظهار داشت: تفکر بسیجی امروز در جهان اسلام گسترش یافته و کشورهای مختلفی به دنبال الگوگیری از این تفکر هستند.

وی با اشاره به خدمات ارزنده و بی منت بسیج در جامعه افزود: بسیج همواره در کنار مردم بوده و خدمات ارزنده ازجمله کمک مومنانه، ساخت خانه‌های محروم، فعالیت گروه‌های جهادی در مناطق محروم و همچنین اشتغالزایی و حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی است.

اسدزاده با تاکید بر دیدار اخیر جمعی نخبگان کشور با مقام معظم رهبری، تصریح کرد: امروز جوانان و نوجوانان ایران اسلامی در خط مقدم تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به عنوان پیشگامان عرصه علم و دانش هستند با تلاش خود در مسیر اعتلای انقلاب اسلامی و اقتدار بسیج گام برمی‌دارند.

امام جمعه اصلاندوز با بیان اینکه باید در مصرف منابع طبیعی و انرژی کوشا باشیم ادامه داد: با توجه به نزدیکی به فصل سرما باید مردم در مصرف منابع طبیعی و انرژی به ویژه گاز که در این فصل از سال مورد استفاده بسیار قرار می‌گیرد کوشا باشند.

وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به تلاش کشاورزان در مسیر تولید و اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: براساس اطلاع رسانی اداره امور آب شهرستان اصلاندوز در خصوص تامین آب کشاورزی، باید کشاورزان کشت دوم خود را انجام دهند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1785516
ارسال نظر
نظرات