شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:31 منتشر شده در مورخ: 1400/09/01 شناسه خبر: 1786280
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

اعلام قیمت کالاهای اساسی از سوی دولت باعث کاهش قیمت در بازار شده

اعلام قیمت کالاهای اساسی از سوی دولت باعث کاهش قیمت در بازار شده
نظری گفت: به نظر می رسد اعلام قیمت های کالاهای اساسی از سوی دولت اثر بخش باشد و گزارشاتی که از نهاد های مرتبط ارائه شده نشان می دهد که این اعلام قیمت ها باعث کاهش قیمت در بازار آزاد هم شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ در جلسه ۱۹ آبان ماه ستاد تنظیم بازار به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور مقرر شده بود که وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با همکاری سایر نهاد‌های مرتبط، قیمت کالاهای اساسی را ظرف ۲۴ ساعت محاسبه و اعلام کنند.

در این جلسه مقرر شد جهت جلوگیری از قیمت‌گذاری سلیقه‌ای برخی فروشندگان و نوسانات بازار و امکان اعمال قانون درخصوص متخلفین، وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ظرف ۲۴ ساعت، فهرستی از مهم‌ترین کالا‌های ضروری و اقلام پرمصرف خانوار را احصا و قیمت‌گذاری کرده و در اختیار مردم و بازرسین قرار دهند تا افراد سودجو و فروشندگان متخلف شناسایی و به سازمان تعزیرات حکومتی معرفی شوند.

پیرو این مصوبه قیمت ۲۵ کالای اساسی به شرح زیر اعلام شد:

علیرضا نظری عضو کمیسیون کشاورزی مجلس یازدهم در گفتگو با دیارآفتاب در خصوص این مصوبه و اینکه آیا تضمینی برای اجرای آن وجود دارد، گفت: دولت بنا دارد با کمک مجمع های نظارتی بر قیمت ۲۵ قلم کالای اساسی نظارت کند. به نظر می رسد این اقدام اثر بخش باشد.

نظری اظهار کرد: گزارشاتی که از نهاد های مرتبط ارائه شده نشان می دهد که اعلام قیمت ها، باعث کاهش قیمت ها در بازار آزاد هم شده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کالاها به اندازه کافی در بازار و انبارها موجود است اعلام قیمت باعث می شود که کمتر دچار نوسانات قیمتی در خصوص کالاهای اساسی در بازار باشیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1786280
ارسال نظر
نظرات