شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 13:36 منتشر شده در مورخ: 1400/09/01 شناسه خبر: 1786372
وزیر کشور:

همت دولت جدید بر این است که بیشتر به کردستان بپردازد/ محرومیت باید به طور کلی زدوده شود

همت دولت جدید بر این است که بیشتر به کردستان بپردازد/ محرومیت باید به طور کلی زدوده شود
احمد وحیدی وزیر کشور گفت: همت دولت جدید بر این است که بیشتر به کردستان بپردازد و مشکلات مردم آن را برطرف کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  کُردتودی، احمد وحیدی وزیر کشور صبح امروز در آئین تودیع و معارفه استاندار کردستان که در پردیس سینما بهمن سنندج برگزار شد اظهار داشت:  مردم کردستان حقیقتاً نمونه ای از شرافت،  وفاداری، مقاومت و بصیرت هستند، کافی است نگاهی کوتاه بر این تاریخ پر افتخار کردستان بیندازیم تا بفهمیم که مردم کردستان چه افتخاراتی را رقم زده اند،  کسانی که سینه سپر کرده و از کشورشان دفاع کردند، آنهایی که در دو جبهه مبارزه کردند، ضد انقلابی که وابسته به مزدور بود و جبهه ای که مبارزه با صدام پلید بوده است.

وی گفت: مردم در جبهه و جنگ نرم نیز به رغم همه ی توطئه ها و تحریم های ظالمانه نشان دادند که مردمی سخت فرهنگ دوست، امین،  بصیر و آگاه به همه ی توطئه های دشمنان هستند و در مقابل آنان ایستادگی کردند که تقدیم ۵۴۰۰ شهید نمونه ای از آن است.

وی افزود:  افرادی که خود را به دروغ دلسوز مردم کُرد معرفی می کنند اما بیشترین بلاها را بر این منطقه وارد می کردند تا استان پیشرفت نکند مسلماً تحت حمایت رژیم صهیونیستی و رژیم خبیث آمریکا هستند که به دروغ خوشان را دلسوز مردم می دانند اما  در واقع دشمنان این سرزمین هستند.

وزیر کشور گفت: اگرچه زمانی گروهک‌های ضدانقلاب انواع فشارها را بر این منطقه وارد می‌کردند و با ناامنی جلو پیشرفت می‌گرفتند، اکنون انها تحت حمایت رژیم صهیونیستی و امریکا هستند و هیچ هدفی جز ضربه‌زدن به ملت ما ندارند.

وی عنوان کرد: آنها با اعمال تحریم‌های اقتصادی رسما اعلام می‌کنند که نمی‌خواهند ملت ایران در رفاه باشند اما از گروهک‌های ضدانقلاب و ضد کرد حمایت می‌کنند، کسانی که به دروغ خود را طرفدار خلق کرد اعلام می‌کنند و همین‌ها بزرگترین ضربه به کردها زدند.

وی ادامه داد: ملت کردستان ملتی پر افتخار و مقاوم است و حق است که الگو باشد و حق این است که درس های وفاداری برای دیگر منطقه ها باشند و اعلام می داریم که ما با مردم کُرد عزیز اقلیم کردستان در کنار هم هستیم و خواهیم بود زیرا آنها هم از صدام و اشغال اشغالگران ظلم زیادی دیدند و به لطف خدا دو ملت در کنار هم هستند و این را باید قدر بشناسیم.

وی همچنین ادامه داد: دانشگاه‌های کردستان می‌تواند مکانی برای پذیرش کردهای خارج از کشور باشد، کردهای اقلیم که سال‌های سال در کنار هم بوده‌ایم و آنها هم مورد ظلم واقع شده‌اند و تلاش‌هایی صورت گرفت که آنها را از مردم کرد ایران جدا سازند.

وی گفت: همت دولت جدید و آقای رئیسی این است که پیش از پیش به کردستان توجه شود و مشکلات را بر طرف کرد، از استاندار کردستان تقدیر می کنم که در مسیر توسعه استان قدم برداشتند و امروز هم آقای زارعی کوشا استاندار جدید کردستان در اختیار مردم ما هستند تا وظیفه شان را برای این مردم عزیز انجام دهند و لازم است نیازها را به خوبی بشناسند، اولویت ها را مشخص و با تمام توان در رفع مسائل قدم بردارند.

وحیدی تاکید کرد: اولین و مهمترین ظرفیت ها،  ظرفیت های انسانی است که رکن ارزشمند قدرت منطقه به حساب می آید که کردستان به خوبی از آن بهره مند است، سرمایه های خدادی ، کوه های سر به فلک کشیده، طبیعت دلربا،  ظرفیت های جغرافیایی و ظرفیت های کشاورزی، دامپروری، معدنی و گردشگری از جمله ی آنهاست و باید در راستای زدوده محرومیت ها قدم های اساسی برداشته شود.

وی اضافه کرد: توسعه و پیشرفت  در کردستان باید همه جانبه باشد و سرلوحه ی کارهای همه ی مسئولین قرار گیرد و برنامه ای مدون بر تاکید بر ظرفیت ها قرار گیرد.

وی در پایان گفت: دولت سیزدهم به همه ی استان ها توجه ویژه ای دارند چرا که استان های مرزی در کانون توجه هستند و دولت با اقتدار کارش را آغاز کرده هرچند، مشکلاتی است که امیدواریم با قدم های استوار کار را را به جلو پیش ببریم و با تدبیر و برنامه ریزی و اعتماد به توان مردم و توان های داخلی هر استان محرمیت ها برداشته شود و حرکت های بزرگی در راستای به میدان آوردن ظرفیت ها و سرمایه های ملی انجام گیرد و مردم باید به میدان آیند تا دولتی مردمی شکل بگیرد، و نفسی جدیدی در رکن و توسعه استان اندوخته شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1786372
ارسال نظر
نظرات