شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 14:16 منتشر شده در مورخ: 1400/09/01 شناسه خبر: 1786396
رئیس اداره تبلیغات اسلامی جاسک تاکید کرد؛

بسیج؛ نیاز ضروری برای تمامی دوره‌های انقلاب

بسیج؛ نیاز ضروری برای تمامی دوره‌های انقلاب
حجت الاسلام صحرانشین گفت: تشکیل بسیج در پنجم آذر ۵۸ و قبل از شروع جنگ تحمیلی بود و رشادت‌ها و مجاهدت‌های بسیجیان در دوران هشت سال دفاع مقدس، اثبات کننده‌ ضرورت حضور این نهاد مهم برای دفاع از تمامی صحنه‌های انقلاب اسلامی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام محمد صحرانشین رئیس اداره تبلیغات اسلامی جاسک صبح امروز در حاشیه نشست با مداحان و بسیجیان این شهرستان در گفتگو با خبرنگار هرمز ضمن تبریک فرارسیدن هفته بسیج به همه دلاورمردان بسیجی و پاسداران کیان اسلامی، اظهار کرد: امام خمینی(ره) در پنجم آذرماه سال ۵۸، یعنی در مدتی کمتر از یک ماه بعد از انقلاب دوم، فرمان تاریخی تشکیل بسیج را صادر و فرمودند: «یک مملکت بعد از چند سالی که بیست میلیون جوان دارد باید بیست میلیون تفنگ‌دار داشته باشد و بیست میلیون ارتش داشته باشد و یک چنین مملکتی آسیب پذیر نیست و مردم دلسوخته و مسلمان پاکباخته که دل در گرو عشق به انقلاب و هدف‌های والای آن داشتند، با آمادگی و قصد و اراده خلل ناپذیر جهت پاسداری از دستاوردهای انقلاب گروه‌های مقاومت مردمی را درپایگاه‌های بسیج و در آن زمان در مساجد سراسر کشور تشکیل دادند…».

وی افزود: آنچه امروز مایع فخر و مباهات ماست و امنیت کشور و جهان تشیع را موجب شده،رشادت و ازجان گذشتگی نیروهای بسیج و مدافعان واقعی اسلام است.

رئیس تبلیغات اسلامی جاسک گفت: انقلاب اسلامی به برکت وجود بسیج به پیروزی رسید،پیروزی در جنگ تحمیلی و دفاع مقدس،مرهون  رشادت‌ها، فداکاری‌ها و ایثارگری‌های بسیج است و حضور همه جانبه بسیج در صحنه‌های دشوار و مبارزه با دشمنان و قرار گرفتن در برابر تهدیدهای همه جانبه، برهیچ کس پوشیده نیست.

صحرانشین ادامه داد: نگاهی به ساختار بسیج نشان می‌دهد اعضای این نیرو بر اساس اعتقادات دینی، باور‌های فرهنگی، انقلابی و علایق شخصی در این سازمان گرد آمده‌اند و نه تنها بابت حضور و فعالیت خود حقوق و مزایایی دریافت نمی‌کنند، بلکه در مواقعی علاوه بر هزینه‌کرد وقت خود، متحمل هزینه‌های اقتصادی نیز می‌شوند.

وی با بیان اینکه ریشه تاریخی بسیج به صدر اسلام برمی گردد، تصریح کرد: بسیج برآمده از انقلاب اسلامی است و نیروهای بسیجی همواره برای حفظ نظام و صیانت از آرمان‌های امام راحل و دستاوردهای خون شهدا مجاهدت کرده و همچنان در همه صحنه ها و سختی ها پای انقلاب اسلامی مانده وگوش به فرمان رهبر معظم انقلاب، نقش آفرینی می کنند و تا پای جای ایستاده اند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی جاسک تصریح کرد: ما هر چه عزت و افتخار داریم مرهون بسیجیانی است که در دوران انقلاب، دفاع مقدس و صحنه های دشوار انقلاب با جانفشانی خود این عزت و افتخار را برای ما به ارمغان آوردند.

صحرانشین در پایان ابراز داشت: هرکجا مردم و کشور نیاز به کمک داشته باشند از جمله در مناطق سیل زده، زلزله زده وحوادث دیگر، این بسیج است که با حضور به موقع  و جهادی خود،کارساز مشکلات مردم و غم و غصه را تا حدودی از چهره مردم می زدایند و این نشان دهنده و گواه این موضوع است که بسیج تا چه میزان برای آبادی و پیشرفت کشور و مردم دغدغه دارد و تلاش می کند.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1786396
ارسال نظر
نظرات