شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 08:47 منتشر شده در مورخ: 1400/09/02 شناسه خبر: 1786531
سازمان هواشناسی اعلام کرد؛

آغاز بارش‌ها در نوار شمالی از فردا/ کاهش ۱۰ درجه‌ای دما در برخی مناطق کشور

آغاز بارش‌ها در نوار شمالی از فردا/ کاهش ۱۰ درجه‌ای دما در برخی مناطق کشور
سازمان هواشناسی اعلام کرد: بارش باران و برف از امروز در نوار شمالی کشور آغاز و تا شنبه آینده در ۱۳ استان ادامه خواهد یافت و در این استان‌ها کاهش ۸ تا ۱۰ درجه‌ای دما در برخی مناطق دیده خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ از فردا با کاهش ۸ تا ۱۰ درجه‌ای هوا در نوار شمالی کشور بارش‌ها از استان‌های آذربایجان آغاز شده و طی روزهای آینده تا اوایل هفته بعد در استان‌های گیلان و مازندران و سایر نواحی خزری ادامه خواهد یافت و در همین بازه زمانی سایر نقاط کشور نظیر بخش‌هایی از خوزستان، ایلام، فارس، کرمانشاه، کردستان، زنجان، همدان، بوشهر، یزد و اصفهان داریم، ضمن آنکه در ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های تهران، البرز و قزوین همچنین سواحل خزر بارش باران و وزش باد شدید موقت ادامه دارد و در ارتفاعات بارش برف را مشاهده خواهیم نمود.

از امروز فعالیت این سامانه بارشی در شمال شرق و شرق کشور، ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی و مرکز کشور با شدت کمتر ادامه دارد.

فردا چهارشنبه ۳ آذر سامانه بارشی از شرق کشور خارج می‌شود و اواخر وقت چهارشنبه با شمالی شدن جریانات روی خزر بارش باران در مازندران، گیلان و اردبیل خواهیم داشت.

روز پنج‌شنبه ۴ آذر شدت بارش‌ها در سواحل خزر ادامه می‌یابد و تا روز جمعه ادامه دارد؛ روزهای پنج‌شنبه و جمعه در نواحی غرب کشور و ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش باران پیش‌بینی می‌شود.

شایان ذکر است، امروز و فردا خلیج‌فارس و پنجشنبه دریای خزر مواج خواهد بود.

امروز آسمان تهران صاف تا نیمه ابری گاهی مه رقیق با احتمال باد شدید پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۱۴ و ۷ درجه خواهد بود.

بندرعباس با بیشینه دمای ۳۰ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای ۴ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1786531
ارسال نظر
نظرات