شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 16:20 منتشر شده در مورخ: 1400/09/02 شناسه خبر: 1786743
نماینده ولی‌فقیه در لرستان:

فرصت آزمون‌وخطا نداریم/ضرورت توجه مسئولان به حق آبه لرستان

فرصت آزمون‌وخطا نداریم/ضرورت توجه مسئولان به حق آبه لرستان
حجت‌الاسلام شاهرخی گفت: فرصت برای آزمون‌وخطا در گام دوم انقلاب وجود ندارد، باید باکار جهادی در جبهه فرهنگی اهداف متعالی انقلاب را پیش برد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سفیرافلاک، حجت‌الاسلام سید احمد شاهرخی ظهر امروز در دیدار با فعالان جبهه فرهنگی انقلاب لرستان، اظهار داشت: امروز باید از دیروز و فردایمان از امروز بهتر باشد؛ ما فرصت آزمون‌وخطا نداریم. کار برای جبهه انقلاب شروع‌شده  است؛ وارد چهل‌ساله دوم  انقلاب شده‌ایم در این گام ما تجاربی از موفقیت‌های گام اول داریم تا  کاستی‌ها را جبران کنیم.

وی افزود: هر استانی بر اساس شکل ساختار بومی خود یک موفقیت‌ها و کاستی‌هایی دارد که باید به آن‌ها نگاه کنیم، انقلاب اسلامی، انقلابی فرهنگی و دینی بوده‌ و ما باید این رنگ و طعم را در گفتار، رفتار، ساختار و  مناسبت مردم با حاکمیت، حاکمیت با مردم، مردم با مردم و جوان‌ها و گروه‌هایی که درصحنه مشغول فعالیت هستند تسری دهیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: وقتی اساس انقلاب فرهنگی  و دینی، تعلیم‌وتربیت اسلامی است، باید برای تربیت ۸ تا ۱۰ میلیون جوان مؤمن انقلابی پای‌کار و اخلاق‌مداری تلاش کنیم. این تعلیم و تربیت اسلامی به اشکال مختلف توسط سازمان تبلیغات، ائمه جمعه، جبهه فرهنگی انقلاب، سازمان اوقاف و هر نهاد دیگری باید پیاده‌سازی شود. همه باید به شکلی این مبحث تعلیم و تربیت اسلامی را به‌عنوان یک باور در وجود نسل جوان‌ و همه اقشار و لایه‌های جامعه نهادینه کنیم.

وی تصریح کرد: این تربیت گاهی ممکن است در قالب هنر، یا قالب سخن، یا قالب محرومیت‌زدایی، عمران و آبادانی باشد. باید به اشکال مختلف این را ترویج  و گسترش بدهیم. اگر نظام اسلامی به دنبال تعلیم‌وتربیت نباشد، مردم به مسیر دیگرمی روند و از انقلاب فاصله می‌گیرند و این فاصله را دشمن پر می‌کند و جامعه آسیب می‌بیند.

شاهرخی بابیان اینکه باید رویکرد «فردا باید از امروزمان بهتر باشد» در جامعه نهادینه شود، بیان کرد: جبهه فرهنگی انقلاب، گروه‌های جهادی و جوان‌های انقلابی باید تعاملات بیشتری باهم داشته باشند، پویش‌های انقلابی فراوانی در استان شکل‌گرفته  که همسو با رویکرد جدید جبهه انقلاب اسلامی، باید گروه‌های جهادی را جذب کنند و نگاهشان این نباشد که مثلاً در تقابل باهم هستند بلکه باید دستشان را گرفت.

وی خاطرنشان کرد: باید از این حالت بسته بیرون آمد. ممکن است در گروه‌های فرهنگی سلیقه‌های متفاوت و نگاه‌های متفاوتی هم باشند. باید این نگاه‌های متفاوت را تحمل‌کنیم و به‌گونه‌ای که واقعاً نیاز است همه با همدیگر تعامل داشته باشیم.

امام‌جمعه خرم‌آباد بیان کرد: باید مسئولان درب ادارات را به روی جوانان باز کنند. سازمان‌های دولتی به‌خصوص استانداری از ظرفیت عالی این جوانان استفاده کنند.

وی گفت: جوانان نخبه زیادی در لرستان داریم که می‌شود در قالب گروه‌های جهادی از آن‌ها استفاده کرد، باید گروه‌های جهادی را به رسمیت بشناسیم؛ به این معنا  که در رفتارمان به‌گونه‌ای عمل کنیم که برایشان جاذبه داشته باشیم چون‌که این‌ها خودی هستند.

شاهرخی با اشاره به اینکه خیلی از جوانان در بخش‌های مختلف استان در مناسبت‌های مذهبی و ملی فعال هستند و به‌صورت خودجوش  پای‌کار می‌آیند، بیان کرد:  باید آغوش را  برای این جوانان باز کرد و آن‌ها را شناخت، این‌ها طبیعتاً می‌توانند آن کارهای نشدنی را شدنی کنند. به‌هرحال این‌ها هستند که قله‌های رفیع و منبع فرهنگی و پیشرفت اقتصادی را رقم می‌زنند؛ نیروهای توانمندی در مکتب و جبهه فرهنگی انقلاب هستند که می‌توانند چه در کشور و چه در سطح بین‌الملل و خارج از تأثیرگذار باشند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان اظهار داشت: خوشبختانه؛ نیروهای بسیار خوبی در استان پرورش پیداکرده‌اند که امید است در سایه نگاه بلند مقام معظم رهبری  و هدایت‌هایی که از سوی مسئولان شده، حمایت‌های مادی و معنوی لازم صورت بگیرد. ما هم تقاضا مندیم حمایت‌های مادی و معنوی از جبهه فرهنگی انقلاب  لرستان صورت بگیرد.

 وی گفت: استان لرستان ۶۳۰۰ شهید  تقدیم انقلاب اسلامی کرده  که در مقایسه با استان‌های دیگر قابل‌توجه است. این استان بااینکه به‌ظاهر مستقیم با جبهه جنگ درگیر نبوده  ولی این تعداد شهید نشان‌دهنده باور و اعتقادی است که مردم این دیار به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی  دارند.

شاهرخی بیان کرد: اوایل پیروزی انقلاب که شهرهای گوناگون  مورد آشوب و اخلال قرار گرفت، جوانان لرستانی برای مقابله به اخلال گران در قضایای خلق عرب و آذربایجان و گنبد  و… حضور پیدا کردند و در مقابله با آن‌ها جنگیدند و خون دادند.

وی گفت: فرزندان لرستان شرم می‌کنند که کف خیابان برای حق مسلم آنان که حق آبه آب استان است، اعتراض کنند، این‌ها کسانی بودند که از شاخ شمیران بالا رفتند از حاج عمران گذشتند.

امام‌جمعه خرم‌آباد گفت: می‌طلبید که مسئولان وقتی‌که از چهار استان و استاندار دعوت می‌کنند برای اعتراض به حقابه، استان لرستان را هم در نظر می‌گرفتند. استانی که ۱۲ میلیارد مترمکعب آب دارد و فقط ۲۳ درصد از زمین‌های کشاورزی آن آبی است درحالی‌که نرم کشور ۴۶ درصد است.

 وی افزود: یک درصد آب کشور در لرستان است و این بی‌توجهی خوب نیست. مردم استان نجابت و شرافت دارند. مسئولان باید به شکلی عمل کنند که پاسخ‌گوی مردم و جوانان باشند.

شاهرخی بیان کرد: علی‌رغم اینکه بیش از سه دهه از جنگ تحمیلی گذشته و مدیرانی آمدند و رفتند و زحمت کشیدند ولی وضعیت استان از جهت بیکاری و کسب‌وکار، توزیع مواد مخدر و آسیب اجتماعی همچنان مشکل دارد. باید با هم‌افزایی مشکلات و کمبودهای این استان برطرف شوند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1786743
ارسال نظر
نظرات