شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 22:00 منتشر شده در مورخ: 1400/09/02 شناسه خبر: 1786795
وزیر نفت:

فعال شدن بورس انرژی سبب شفافیت بیشتر می‌شود

فعال شدن بورس انرژی سبب شفافیت بیشتر می‌شود
وزیر نفت گفت: ارائه فرآورده‌های نفتی در بورس انرژی قطعا شفافیت بیشتری در پی خواهد داشت و دسترسی متقاضیان را خیلی راحت‌تر و بهتر خواهد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صدا و سیما، جواد اوجی پس از جلسه مشترک مسئولان دیوان محاسبات و وزارت نفت درباره برنامه این وزارتخانه برای جبران ترک فعل گذشته در فعال کردن بورس انرژی گفت: دولت سیزدهم از ابتدای کارش همکاری خوبی با بورس انرژی هم در عرضه فرآورده‌ها و هم در عرضه نفت خام داشته است.

 
وی تصریح کرد: البته این بحث هم مطرح است که بسیاری از خریداران دوست ندارند اسامیشان لو برود و مطرح شود، اما قطعاً رابطه تنگاتنگ خوبی با بورس انرژی به ویژه در موضوع فرآورده‌ها اعم از نفت کوره، بنزین و نفت و گاز خواهیم داشت و ما هم معتقدیم که فعال شدن بورس انرژی به شفافیت بیشتر منجر خواهد شد.
 
وزیر نفت با اشاره به جلسه امروز با مسئولان دیوان محاسبات، گفت: امروز نخستین نشست ما با رئیس دیوان محاسبات و نمایندگان سایر دستگاه‌های نظارتی برگزار و دغدغه‌ها، چالش‌ها، نواقص و انحرافات بودجه در سال‌های گذشته و امسال مطرح شد.
 
اوجی افزود: گزارش خوبی که از جانب دستگاه‌های نظارتی ارائه شد و با تعامل خوبی که آقای بذرپاش با همه دستگاه‌های اجرایی برقرار کرده است، قطعاً بسیاری از مسائل، دغدغه‌ها، مشکلات و انحرافات رفع خواهد شد.
 
وی گفت: از آن سو بنده و معاونان وزیر نفت نیز مسائل و مشکلاتی که در خصوص سرمایه گذاری که از طرف نفت و گاز کشور رقم خورده است و چالش‌هایی که در تولید گاز، نفت و فرآورده‌های آن داریم، مطرح کردیم.
 
وزیر نفت افزود: مسئولان دیوان محاسبات نیز پیشنهادهایی مطرح کردند و همانطور که آقای بذرپاش گفت بهتر است با نزدیک شدن به بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۱ و برنامه هفتم توسعه این موضوعات در چنین نشست‌هایی مطرح شود که قطعاً سبب می‌شود کسری بودجه به کمترین ارقام برسد.
 
اوجی گفت: در گزارش تفریغ بودجه مواردی از انحرافات از قانون مطرح شد که در سال‌های گذشته اتفاق افتاده است و با برگزاری این جلسات، هماهنگی و تعاملی که میان وزارت نفت و دیگر دستگاه‌های نظارتی وجود دارد، این انحرافات رفع خواهد شد.
 
وی با قدردانی از رئیس دیوان محاسبات بابت ایده برگزاری این جلسات مشترک، تاکید کرد: وزارت نفت قطعاً قول می‌دهد که تعاملش با دیوان محاسبات و دستگاه‌های نظارتی دیگر تنگاتنگ خواهد بود و هدف ما این است که موضوع امنیت انرژی کشور که بسیار اهمیت دارد به خصوص در شرایط کنونی تأمین شود.
 
 
اوجی در پایان گفت: از آقای بذرپاش قول گرفتیم که این جلسات مشترک مستمر باشد تا جایی که مسائل موجود حل و فصل شود و به مکاتبات و مشکلات عادی منجر نشود.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1786795
ارسال نظر
نظرات