شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 09:14 منتشر شده در مورخ: 1400/09/03 شناسه خبر: 1786829
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان خبر داد؛

آغاز اجرای برنامه تامین معیشت جوامع محلی تالاب هامون از "تختک ها"/اقلام موردنیاز تختکنشینان بین بومیان توزیع شد

آغاز اجرای برنامه تامین معیشت جوامع محلی تالاب هامون از "تختک ها"/اقلام موردنیاز تختکنشینان بین بومیان توزیع شد
وحیدپورمردان از آغاز اجرای برنامه تامین معیشت ذینفعان تالاب هامون از تختک ها خبر داد و گفت: در همین راستا برخی اقلام کمک معیشتی در بین تختک نشینان تالاب هامون توزیع شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ وحید پورمردان، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: در پی برنامه طرح معیشت جایگزین و توانمندسازی جوامع محلی حاشیه تالاب هامون مجموعه ای از تجهیزات و زیرساخت های مورد نیاز از جمله ۸۰ تانکر آب،  ۱۰ پنل خورشیدی، ۲۰۰ لیتر سم خطی، ۲۰۰ لیتر سم جایگاه، ۳۲۰ لیتر شربت ضد انگل دام، پنج تن آجر معدنی و ۱۰ دست سم پاش از سوی این پروژه در اختیار تختک نشینان قرار گرفت.


وی ادامه داد: برنامه احیای تالاب هامون و طرح معیشت جایگزین دو برنامه مکمل هستند که می تواند در حفاظت از عرصه های تالاب هامون بسیار مؤثر واقع شود.

به گفته این مقام مسئول، اجرای برنامه های متنوع احیا از جمله لایروبی، نهالکاری، قرق و ... و توانمندسازی جوامع محلی با هدف عدم برداشت و کاهش فشار بر تالاب هامون، موضوعات مطرح شده در برنامه مدیریت جامع احیای تالاب هامون است.
 

وی اظهار کرد: در ادامه سند مدیریت یکپارچه تالاب هامون و اجرایی شدن طرح معیشت جایگزین، تاکنون برنامه های متنوعی از جمله بررسی و تأیید طرح های پیشنهادی در قالب پروژه سیستان با جدیت در حال انجام است.

وی بیان کرد: اعتقاد داریم مردم محلی بیش از گذشته خواهان اجرای برنامه های عملی در منطقه هستند، با توجه به وضعیت معیشت مردم انتظار تغییر در کسب و کار و رونق درآمدشان را دارند، لذا برای حل برخی مشکلات مردم، در قالب برنامه عملیاتی، تأمین تانکرهای آب، خرید اقلام بهداشتی دام و ... از سوی پروژه تأمین و در اختیار حاشیه نشینان قرار گرفت.

انتهای پیام/
 
https://www.dana.ir/1786829
ارسال نظر
نظرات