شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 11:14 منتشر شده در مورخ: 1400/09/03 شناسه خبر: 1786890
شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران:

امروز هوای پایتخت برای گروه‌های حساس آلوده است

امروز هوای پایتخت برای گروه‌های حساس آلوده است
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، آلودگی هوای تهران طی امروز (چهارشنبه ۳ آذرماه) در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بنابر پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح امروز (۳ آذرماه) با عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

 
با افزایش تندی باد در طول روز تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد. تداوم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت چهارشنبه (۳ آذرماه) سبب پراکندگی آلاینده‌ها و به تبع آن بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق خواهد شد.
 
کاهش تندی باد تا صبح روز پنجشنبه (۴ آذرماه) همراه با افزایش ترافیک صبحگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد می‌شود. پایداری جوی در طول روز به‌تدریج شرایط مناسب برای تجمع آلاینده‌ها را فراهم می‌کند.
 
با عدم وزش باد مؤثر تا شامگاه پنجشنبه (۴ آذرماه) و افزایش ترافیک در مناطق پرتردد افزایش غلظت آلاینده‌ها و برقراری وضعیت ناسالم به‌ویژه برای گروه‌های حساس دور از انتظار نخواهد بود.
 
 آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۱۰ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۱۵ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.
 
 
انته9ای پیام/
https://www.dana.ir/1786890
ارسال نظر
نظرات