شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 10:04 منتشر شده در مورخ: 1400/09/04 شناسه خبر: 1787140
نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج:

بسیج اقیانوسی از استعدادها است

بسیج اقیانوسی از استعدادها است
حجت‌الاسلام محمدرضا تویسرکانی گفت: بسیج را باید به اقیانوس بی‌کرانی تشبیه کرد که خلاقیت‌ها و استعدادهای بی‌نهایت در آن کشف می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا تویسرکانی در گفت‌وگو با شبکه خبری تهران نیوز، با بیان اینکه بسیج از متن است، اظهار داشت: بسیج را باید به اقیانوس بی‌کرانی تشبیه کرد که خلاقیت‌ها و استعدادهای بی‌نهایت در آن کشف می‌شود. بروز و ظهور این استعدادها محدود به زمان و مکان خاصی نیست و هرگاه لازم باشد به منصه ظهور می‌رسد.

وی بسیج را یک تشکل خستگی‌ناپذیر توصیف کرد و با استناد به یکی از توصیفات بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی گفت: امام خمینی(ره) فرمودند: «بسیج لشکر مخلص خدا است» تعبیر این جمله این است که بسیج به دنیا چشم‌داشتی ندارد و با همین روحیه و منش درصدد خدمت به مردم، اسلام و گسترش باورها و آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین با بیان این مطلب که بسیج به جناح خاصی تعلق ندارد، افزود: در طول عمر بابرکت جمهوری اسلامی بسیج هرگز نگاه حزبی نداشته و از رفتارهای حزبی به شدت حذر کرده است.

تویسرکانی یکی از اقدامات مؤثر بسیج را مشارکت در پروژه‌های محرومیت‌زدایی عنوان کرد و بیان داشت: بسیج با محوریت ولایت فقیه برای رفع محرومیت و کمک به مردم پا به عرصه جهاد گذاشته و هرکجا خلأیی وجود دارد و یا کشور با مشکلی مواجه است، بلافاصله ورود پیدا می‌کند و کمر همت می‌بند تا این خلأ کاملاً از بین برود.

وی با اشاره به تأثیرگذاری بسیج در رفع تهدیدات نرم و سخت تأکید کرد: بسیج در دفاع مقدس خود را مکلف به دفاع از کشور دانست، اما امروز با توجه به برجسته شدن جنبه تهدیدات نرم، مقابله در برابر تهاجم فرهنگی و نفوذ فکری دشمن را تکلیف قرار داده است.

نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین، بسیج را سپر بلای مردم و یک مجموعه بی‌نظیر در جهان توصیف کرد و اظهار داشت: بسیج بدون پول و مقام به دنبال حل مشکلات مردم و دفاع از کشور و انقلاب است؛ درصورتی‌که امروز هرکه قدمی را بر می‌دارد، برای پول و مقام است، اما بسیج این‌گونه نیست.

انتهای پیام

https://www.dana.ir/1787140
ارسال نظر
نظرات